Lampy pokojowe w nowoczesnym wydaniu

Lampy i żyrandole we wnętrzach mieszkalnych są coraz bardziej zróżnicowane pod względem kształtu samej lampy, klosza ale również pod względem kolorystyki. Obok klasycznych żyrandoli z kilkoma mniejszymi, szklanymi kloszami o prostym kształcie, we wnętrzach mieszkalnych obecne są także lampy z kolorowymi kloszami walcowatymi czy uproszczonymi kloszami, wzorowanymi na lampach magazynowych.

Nowoczesne oświetlenie do mieszkań

Mimo mody na podwieszane sufity oraz spoty zamiast lamp, tego rodzaju oświetlenie nie zamyka możliwości wyboru rodzaju oświetlenia, jakie jest stosowane we wnętrzach mieszkalnych. W zależności od pokoju, w jakim mają być prezentowane lampy pokojowe, użytkownicy sięgają po klasyczne żyrandole zdobione kryształami, wybierają lampy wiszące z ciekawymi kloszami lub też stawiają na całkowity minimalizm, wybierając klosze o prostym, geometrycznym kształcie. Najczęściej bardzo zdobione żyrandole wykorzystuje się w salonach, choć także tutaj można spotkać lampy pokojowe o prostych kloszach, wzorowanych na lampach fabrycznych, w których wykorzystuje się metalową plecionkę. Na popularności zyskują lampy z kloszami w kształcie cylindra, w których umieszcza się kilka żarówek lub świetlówek o jednakowej mocy. Takie klosze mogą być klasycznymi kloszami z nieprzezroczystego szkła, coraz częściej do ich powstania wykorzystuje się także jasny papier, ciemny metal malowany proszkowo lub nawet drewno.

Lampy i żyrandole do wnętrz mieszkalnych

Przy wyborze lampy do pokoju najczęściej kierujemy się przeznaczeniem wnętrza. W salonach wykorzystywane są lampy i żyrandole bogato zdobione, które niejednokrotnie stanowią najważniejsze źródło światła w takim pomieszczeniu, a jednocześnie ich bogate zdobienie idealnie się wpisuje w przeznaczenie samego wnętrza. Z kolei w sypialni czy w pokoju dziennym stawia się na różne rodzaje oświetlenia, które uzupełniają działanie lampy wiszącej. W tym przypadku lampa pokojowa powinna mieć prosty klosz bez zdobień, bowiem takie klosze można bardzo łatwo połączyć z dodatkowymi źródłami światła w postaci lamp stojących czy kinkietów. Połączenie kinkietu i lampy wiszącej wykorzystuje się także w sypialniach, gdzie stawia się na równomierne oświetlenie wnętrza. W sypialniach główne źródło światła to lampa wisząca, która powinna dawać jasne, choć nieco przytłumione światło.

Coraz częściej lampy pokojowe – lampykemar.pl uzupełnia się o systemy świetlne, jakimi podświetla się wysokie szafy, biblioteczki czy też podwieszane sufity. W tym przypadku wykorzystuje się pojedyncze spoty, w których stosuje się świetlówki LED czy halogeny.

Dudek@e-oko.com

https://antonraby.com/profesjonalny-osprzet-jezdziecki-hkm-czaprak/ https://antonraby.com/drzwi-tarasowe-o-czym-warto-wiedziec-przed-zakupem/ http://northtexaswish.org/krakow-idealny-wybor-na-twoje-zimowe-szalenstwa/