Kuchnie nowoczesne, czyli na co zwrócić uwagę przy zakupie mebli kuchennych

Kuchnia jest sercem każdego domu. To pomieszczenie, w którym spędzamy mnóstwo czasu. Obecnie ogromną popularnością cieszą się kuchnie nowoczesne, które chętnie wybierane są przez zdecydowaną większość pań domu. Zanim jednak udamy się do sklepu po zakup mebli kuchennych warto wiedzieć na co zwrócić uwagę. Pozwoli to na znalezienie mebli praktycznych i funkcjonalnych.

 

Kuchnie nowoczesne, czyli dość miejsca na wszystko

Specjaliści od aranżacji wnętrz zgodnie twierdzą, że nowoczesna, funkcjonalna kuchnia musi zapewniać nam miejsce na wszystko, co w kuchni potrzebne. I tak przyjmuje się, że dobre szafki to te, których głębokość wynosi około pięćdziesiąt pięć centymetrów. Jednocześnie trzeba pamiętać, aby meble były zaprojektowane tak, by bez trudu można było wyjmować z nich to, co jest nam aktualnie potrzebne. Hitem w przypadku kuchni nowoczesnych są obecnie systemy przesuwne, które doskonale się sprawdzają i są niezwykle wygodne w użytkowaniu.

 

Kuchnie nowoczesne, czyli złota zasada projektowania kuchni

Projektując kuchnię, koniecznie trzeba pamiętać o tak zwanej złotej zasadzie projektowania kuchni.  Mówiąc o trójkącie, specjaliści od aranżacji wnętrz mają na myśli ustawienie trzech najważniejszych sprzętów. Chodzi oczywiście o lodówkę, zlewozmywak oraz płytę kuchenną. Ich umieszczenie blisko siebie sprawia, że przygotowywanie potraw jest zdecydowanie prostsze. Wszystko znajduje się bowiem pod ręką. Spełnione są wówczas zasady ergonomii.

 

Kuchnie nowoczesne, czyli podział na strefy

Każda nowoczesna kuchnia – niezależnie od tego, jak dużym jest pomieszczeniem – powinna być podzielona na strefy. Strefa gotowania, przygotowywania posiłków, zmywania i przechowywania jedzenia sprawią, że funkcjonowanie w kuchni będzie zdecydowanie prostsze. Nie można również zapomnieć o strefie spożywania posiłków, w której koniecznie znaleźć musi się stół i krzesła.

Dudek@e-oko.com

Jak zrobić stolik na laptopa LATINA NOTODO kancelaria adwokacka katowice Komoda łazienkowa