Kuchnia w stylu glamour – czy może być praktyczna?

Kuchnia to pomieszczenie szczególne. Kiedy planujemy wymianę wysłużonych mebli na nowe albo projektujemy kuchnię od podstaw, musimy brać pod uwagę nie tylko estetykę zabudowy, ale również jej funkcjonalność. Specyficzne, kuchenne środowisko jest dla mebli bezlitosne – kłębiąca się w powietrzu para wodna, wysokie temperatury, chlapiący tłuszcz i inne zabrudzenia negatywnie wpływają na wygląd mebli. Czy modna kuchnia w stylu glamour, pełna połyskujących i delikatnych powierzchni, może być praktyczna?

Praktyczna w kuchnia w stylu glamour – to możliwe!

Nie musisz rezygnować z marzeń o pięknej i eleganckiej kuchni z obawy o to, że po kilku miesiącach intensywnego użytkowania pomieszczenie będzie dalekie od pierwotnego ideału. Luksusowa kuchnia w stylu glamour, przestrzeń przesiąknięta blichtrem i luksusem, może prezentować się nienagannie przez wiele lat, jeśli tylko wybierzesz odpowiednie meble.

Co wpływa na komfort w kuchni?

Na jakość i wygodę użytkowania kuchni wpływa przede wszystkim zabudowa. Meble w kuchni glamour powinny być jasne i błyszczeć niemal lustrzanym blaskiem. Pożądany efekt charakterystyczny jest nie dla mebli z litego drewna, ale modeli wykonanych z płyt meblowych pokrytych laminatami. Tego typu materiały wykonane są ze sprasowanych włókien drzewnych i utwardzających związków organicznych. Ze względu na swoją trwałość na czynniki zewnętrzne i uszkodzenia mechaniczne, płyty MDF są popularnym zamiennikiem litego drewna i są wykorzystywane na szeroką skale w produkcji wysokiej jakości mebli kuchennych. Nowoczesne metody produkcji pozwalają na pokrycie płyt błyszczącą powłoką w dowolnym kolorze tęczy, co znacznie zwiększa pole do aranżacyjnych popisów. Piękne i trwałe meble, które pomogą Ci stworzyć kuchnię marzeń w stylu glamour, znajdziesz tutaj: gama-sklep.com.pl.

Dudek@e-oko.com