Kuchnia niemiecka – zalety kuchni niemieckiej

Kuchnia niemiecka to nie tylko golonka, ziemniaki i piwo. Tamtejsze dania regionalne są o wiele ciekawsze, niż mogłoby się wydawać. Z pewnością smaki naszych zachodnich sąsiadów przypadną do gustu miłośnikom wyrazistych i energetyzujących potraw. Z pewnością nie są to specjały dzięki, którym można się odchudzić. Jest to jednak miła odmiana od tradycyjnej kuchni, którą większość osób serwuje na co dzień. Będąc w Niemczech grzechem jest nie spróbować lokalnych frykasów. Być może uda nam się je przyrządzić w zaciszu własnego domu. Czy charakteryzuje się kuchnia niemiecka?

Dużą różnorodność smaków

Kuchnia niemiecka jest połączeniem wielu różnych smaków. Z łatwością możemy zauważyć elementy zapożyczone z Polski, Hiszpanii, czy też Francji. Duża różnorodność sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Tutaj nie można się nudzić. Do odkrycia jest naprawdę wiele potraw. Warto również wiedzieć, że niemal każdy region Niemiec słynie z zupełnie innych dań.

Wiele osób uważa, że kuchnia niemiecka jest mocno zbliżona do kuchni polskiej. Jest w tym sporo prawdy – typowy niemiecki obiad to przede wszystkim mięso i ziemniaki. Warzywa, a także inne zdrowe przekąski to jedynie dodatek. Oczywiście nie można generalizować, gdyż czasy się zmieniają. Podobnie, jak w Polsce, tak i na zachodzie coraz większe znaczenie mają składniki ekologiczne i zdrowa żywność.

W Bawarii i innych południowych regionach Niemiec dania są bardziej kaloryczne. Mają one przede wszystkim dostarczać sił, przez co są one dość kaloryczne. Jest to wspaniała opcja, jeśli potrzebujemy wzmocnić się np. przed szaleństwem na alpejskim stoku.

Niebanalne połączenia

Niemcy lubują się w łączeniu smaku słodkiego z kwaśnym. Dużym zainteresowaniem cieszy się danie o nazwie Sauerbraten, gdzie wykorzystywana jest kwaśna marynata oraz dość słodki sos. Podobnie, jak w Polsce wielką popularnością cieszą się knedle, czy też naleśniki. Nietypowe jest to, że są one najczęściej serwowane z ziemniakami.

Warto wiedzieć, że kuchnia niemiecka to ponad tysiąc odmian kiełbasy. Jak już wspomniano, w tamtejszych regionach mięso jest uznawane ze prawdziwą dumę narodową.

Za niemieckie danie narodowe można uznać np. zupę z węgorza na rosole wołowym. Jest to potrawa, którą bardzo ciężko skosztować w Polsce. Jeśli chodzi o napój regionalny, to chyba każdy wie, że jest nim piwo. Z pewnością smakosze tego trunku będą bardzo zadowoleni. Trzeba podkreślić, że prawdziwe piwo musi być niepasteryzowane. To właśnie wtedy wydobywa się z niego prawdziwy aromat oraz smak.

Gotowe dania kuchni niemieckiej zamówisz na https://cookingbox.pl/kategoria-produktu/region/kuchnia-niemiecka/

Dudek@e-oko.com