Kominki do aromaterapii

Kominki stosowane są w aromaterapii po to, aby odparowywać olejki eteryczne o konkretnym zapachu lub mieszanki olejków, jeśli korzysta się z nich w pomieszczeniach zamkniętych. Osoba stosująca zabiegi aromaterapeutyczne czuje wyłącznie zapach olejku.

 

Zastosowanie kominków do aromaterapii

Solidnie wykonane, użyteczne i przynoszące wiele korzyści kominki do aromaterapii najczęściej wykonane są z porcelitu, nieprześwitującej ceramiki o wysokiej odporności na temperaturę. Tworzywo to jest także uodpornione na podgrzewanie świeczką. Olejek w takim kominku rozprowadzany jest równomiernie i bezpiecznie. Warto wybierać kominki o proporcjonalnych rozmiarach, pozwalające włożyć oraz wyjąć świeczkę i nie bać się o poparzenia. Zwykle do miseczki kominka wlewa się od 5 do 10 kropli  olejku eterycznego lub specjalnej mieszanki uzupełnionej wodą. Przed zabiegiem aromaterapeutycznym świeczkę należy zapalić i pozostawić aż nie wyparuje woda z miseczki. Kominki do aromaterapii wyróżniają się następującymi zaletami: łatwość użytkowania, pomoc w walce z różnymi schorzeniami poprzez zastosowanie w celach aromaterapeutycznych, estetyczne wykonanie, atrakcyjna cena. Kominki, czyli podgrzewacze często wybierane są przez miłośników inhalacji. Uważają oni, że zapach właśnie tą drogą najszybciej dostaje się do organizmu. Olejki eteryczne mocno wpływają bowiem na węch. Dlatego każdy powinien dobrać kominek pod względem swojego gustu oraz odpowiednie zapachy i zacząć stosować aromaterapię.

 

Funkcja estetyczna kominków do aromaterapii

Poza zastosowaniem praktycznym, stricte aromaterapeutycznym kominki do aromaterapii spełniają także funkcję estetyczną, a więc są designerskie. Kominki aromaterapeutyczne same w sobie mogą być ozdobą w salonie lub w innym pomieszczeniu,w  jakim się je ułoży. Kiedy ktoś chce mieć duży wybór i gwarancję, że kominki są solidnie wykonane to warto, by kupował je w sprawdzonych sklepach oferujących tego typu akcesoria. Wybór będzie ogromny: od kominków ceramicznych, szklanych, aż po kominki drewniane. Różnego rodzaju wzory oraz kolory sprawią, że z dużym prawdopodobieństwem wybierze się kominek dopasowany nawet do pomieszczeń domowych. Inhalacja to jeden z najbardziej znanych sposobów aromaterapii. Podstawowym narzędziem do tego wykorzystywanym są kominki aromaterapeutyczne. Ich obsługa jest prosta, dlatego od razu po ich zakupie i nabyciu olejków eterycznych można będzie cieszyć się zaletami, jakie niesie ze sobą aromaterapia.  Aktualnie, producenci kominków współpracują ze sklepami sprzedającymi olejki eteryczne i inne akcesoria, które są niezbędne do przeprowadzenia aromaterapii. Oznacza to, że warto zaopatrzyć się w kominek w tym sklepie, gdzie znajdzie się pozostałe niezbędne elementy służące celom aromaterapeutycznym. Kominki można wybierać w różnym kolorze, o różnej wysokości i wzorach. Tak duże zróżnicowanie to gwarancja doboru kominka dopasowanego do gustu i potrzeb. Prawidłowa obsługa kominka sprawi, że od razu można będzie cieszyć się efektami zabiegu przy zastosowaniu olejków eterycznych.

Dudek@e-oko.com