Kolorowa łazienka – przełam wszechobecną biel

Na przestrzeni lat, trendy w aranżacji i wykończeniu wnętrz uległy znaczącej zmianie. Niegdyś modna biel, dziś już kojarzona jest raczej z nudą. Obecnie dominują żywe kolory, często łączone w ramach kontrastu. Kolorowe ściany, kolorowe meble, kolorowe podłogi, a co z łazienką? W tym pomieszczeniu również nie jesteśmy skazani na sterylną biel!

Powiedzmy sobie szczerze – biel w łazience jest już passe. Obecnie dominującym trendem są żywe, soczyste kolory, które dodają pomieszczeniu ciepła i tworzą ciekawy, niepowtarzalny klimat. Na tle ciekawie dobranych płytek ściennych i podłogowych, biała ceramika sanitarna nie prezentuje się zbyt atrakcyjnie. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, aby tchnąć nieco kolory w miskę ustępową, umywalkę i w bidet.

Ceramika we wszystkich kolorach tęczy

Minęły już czasy, kiedy jedynym słusznym kolorem dla umywalki, brodzika czy sedesu była biel. Producenci wyposażenia łazienek są tego w pełni świadomi, co jest doskonale widoczne w obecnej ofercie rynkowej. Odwiedzając dowolny market budowlany łatwo dojdziemy do wniosku, że możliwości doboru kolorystyki, znacząco przekraczają granice naszej wyobraźni. Głęboka czerwień, soczysta zieleń, pastelowy fiolet – gama kolorystyczna jest właściwie nieograniczona.

Kolor to za mało? Pomyśl o wzorze!

Mało tego, coraz większa liczba producentów, wychodząc na przeciw niezwykle indywidualnym oczekiwaniom, oferuje ceramikę sanitarną z ciekawymi wzorami. Dominującym motywem są zwykle ornamenty roślinne – fantazyjne pnącza i kwiatowe wzory spotykane są najczęściej.
Tak urządzona łazienka z całą pewnością nabierze sporo indywidualnego charakteru, wyróżniając się na tle bezbarwnych, niemal sterylnych pomieszczeń, w których dominującym motywem wydaje się być nuda.

Jak łączyć kolory?

W temacie eksperymentów aranżacyjnych, łazienka daje niezwykle szerokie pole do popisu. W zależności od planowanego efektu, możemy sięgnąć po niemal dowolne kolory. Istnieje jednak kilka zasad, które zawsze sprawdzają się idealnie.
Jeżeli chcesz uzyskać efekt ciepłego pomieszczenia, rozważ połączenie beżu z brązem. Do takiego zestawienia idealnie dopasują się wspomniane wyżej wzory, najlepiej utrzymane w czerni lub w odcieniu ciemnej szarości.
Jeżeli zależy Ci na kojącej, uspokajającej atmosferze, rozważ połączenie różnych odcieni błękitu. Ze względu na morskie skojarzeń, kolory z gamy błękitu idealnie nadają się do łazienki. Ciekawym uzupełnieniem będzie tu zieleń.
Coraz większą popularność zdobywają wyraziste, ekstrawaganckie wnętrza. Jeżeli nie boisz się eksperymentów stylistycznych, rozważ połącznie czerni z czerwienią.

Dudek@e-oko.com

Meble kuchenne jasne https://brittany-crepesandgalettes.com/fintech-ciekawe-nowinki-technologiczne-na-rynku-finansowym/ https://beesafe.pl/porady/male-tablice-rejestracyjne/