Kilka podstawowych zasad właściwego dbania o włosy

Włosy potrafią dodać kobiecie uroku, jednak by tak się stało, należy odpowiednio o nie dbać. Pielęgnacja ta musi być dobrze przemyślana, a także ulegać zmianom, w zależności od panującej pory roku. Jak w takim razie troszczyć się o włosy, by były one zdrowe i pełne blasku? Ich stan z pewnością ulegnie poprawie, jeśli zastosujemy się do kilku opisanych w tym artykule reguł.

Podstawowe zasady dbania o włosy

Oto podstawowe kwestie oraz czynności, o których powinnaś pamiętać.

Nigdy nie idź spać, mając mokre włosy. To główna zasada, jakiej należy przestrzegać, jeśli zależy Ci na dobrej kondycji fryzury. Dlaczego? Jest to związane przede wszystkim z faktem, że włosy mogą ulec uszkodzeniom mechanicznym. Co więcej, po całej nocy zwykle wyglądają one nieestetycznie, gdyż są napuszone. Zaś ich wymodelowanie okazuje się nie tylko trudne i czasochłonne, lecz może też wymagać zastosowania urządzeń do stylizacji na gorąco, które – jak wiadomo – niszczą włosy.

Unikaj suszarki. Częste stosowanie tego urządzenia prowadzi bowiem do przesuszenia włosów, co niszczy ich strukturę i powoduje, że nie wyglądają one estetycznie. Rzecz jasna, skorzystanie z suszarki niekiedy okazuje się konieczne, lecz w takim przypadku lepszym pomysłem jest użycie zimnego nadmuchu. Choć w takim przypadku cały proces trwa kilka minut dłużej, to jednak dzięki temu budowa włosów nie ulega uszkodzeniu.

Zepnij włosy na noc. Posiadaczki długich włosów powinny szczególnie pamiętać o tym, by nie rozpuszczać ich, gdy udają się na sen. Może to bowiem sprawić, że ulegną one uszkodzeniu. Dobrym pomysłem będzie zrobienie z włosów luźnego koczka lub zaplecenie delikatnego warkocza.

Zadbaj o różnorodną pielęgnację. Warto wiedzieć, że włosy nie lubią monotonii, dlatego też należy unikać ciągłego stosowania tych samych kosmetyków pielęgnacyjnych. Dobrze co jakiś czas zmienić szampon, a także używać różne odżywki i maski, zawierające odmienne składniki o działaniu odżywiającym (np. emolienty, proteiny itp.) Dodatkowe informacje na ten temat można znaleźć na portalu www.kreatywna.pl.

Podcinaj końcówki. Wiele kobiet, chcąc zapuścić długie włosy, unika tej czynności. To błąd, ponieważ zniszczone czy rozdwojone końcówki sprawiają, że włosy stają się osłabione, zniszczone i zwyczajnie nieestetyczne. Jeśli więc chcesz zapuścić długie włosy, odwiedzaj fryzjera, by podciąć końcówki – przynajmniej raz na trzy miesiące.

Więcej znajdziesz tutaj: Sekrety zdrowych włosów

Jedz zdrowo, czyli pielęgnacja od wewnątrz

Spora część pań popełnia kardynalny błąd, twierdząc, że wobec włosów można stosować jedynie pielęgnację zewnętrzną. By móc cieszyć się pięknymi, lśniącymi kosmykami, należy odżywiać je także od wewnątrz. Jak to zrobić? Przede wszystkim trzeba zatroszczyć się o swoją dietę, która powinna być bogata w różnego rodzaju witaminy oraz minerały. Warto sięgać choćby po chude mięso czy warzywa, takie jak kalafior, cebula oraz szpinak. W diecie nie może zabraknąć również owoców oraz nabiału. Zmiana nawyków żywieniowych będzie miała korzystny wpływ nie tylko na włosy, ale i na cały organizm. Należy też pamiętać o tym, że aby osiągnąć cel, konieczna jest przede wszystkim konsekwencja w działaniach. Wszelkie zabiegi pielęgnacyjne muszą być wykonywane regularnie, bowiem tylko wtedy będzie można zauważyć pożądane efekty.

Źródło: infoss.pl

Dudek@e-oko.com

https://o-kultury.pl https://www.gama-sklep.com.pl/a/93-elegancka-kuchnia https://teamubezpieczenia.pl