Karmy weterynaryjne dla psów

Dawniej zdecydowana większość osób żyła w przeświadczeniu o świetnym wpływie domowych posiłków na zdrowie swojego psa. Powszechnie uważano, że wspomniane posiłki są w stanie zapewnić zarówno zdrowie, jak i długie życie zwierzęcia. Ile w tym prawdy?

Rodzaje karm weterynaryjnych dla psów

Nadmienione założenie nie ma nic wspólnego ze stanem rzeczywistym. Jak się bowiem okazuje domowe posiłki, choć bez wątpienia smaczne, potrafią przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowia naszego czworonoga. W związku z tym konieczne jest podawanie zwierzęciu wysokiej jakości karm bytowych, które są odpowiednio zbilansowane i tym samym dostarczają do organizmu wszystkie substancje niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Niemniej jednak wspomniane założenie odnosi się do większości zwierząt w pełni zdrowych. W przypadku czworonogów zmagających się z różnego rodzaju dolegliwościami konieczna bywa zmiana menu, a tym samym przejście z karm bytowych na karmy specjalistyczne, określane również mianem weterynaryjnych.

Czym są karmy specjalistyczne?

Karma bytowa to odpowiednio zbilansowany posiłek, który dostarcza zwierzęciu niezbędnych witamin i innych składników mineralnych. Niemniej jednak jest ona odpowiednia wyłącznie dla zwierząt w pełni zdrowych. W przypadku chorych czworonogów częstokroć konieczne jest wdrożenie karm specjalistycznych. Ten rodzaj posiłków ma na celu wspomożenie leczenia danej dolegliwości.

Typy karm specjalistycznych

Obecnie na polskim rynku dostępna jest bardzo duża ilość różnego rodzaju karm dla zwierząt. Osobą półkę stanowią natomiast karmy weterynaryjne dla psów. One także dzielą się na poszczególne grupy. Jakie więc karmy  specjalistyczne możemy kupić w sklepie zoologicznym czy też w gabinecie weterynaryjnym? W sklepach znajdziemy zarówno karmy specjalistyczne dla zwierząt zmagających się z problemem cukrzycy, jak i nietolerancji pokarmowej, choroby wątroby, stawów, nerek, z otyłością, a także wieloma innymi problemami. Jak więc łatwo się domyśleć zawsze należy wybierać karmę dopasowaną do choroby naszego pupila.

Dudek@e-oko.com

https://beesafe.pl/porady/najpopularniejsze-marki-samochodow-w-polsce/ https://hexi-dump.org/spodnie-do-jazdy-konnej-zachowaj-komfort-podczas-treningu/ http://nopix.pl/rodzaje-derek-zimowych-dla-koni-i-zasady-ich-stosowania/