Kalendarze szkolne suchościeralne pomocne w przedszkolach

Choć kalendarze szkolne, jak wskazywałaby na to nazwa dedykowane są głównie do uczniów, to mogą być również wykorzystane w przedszkolach. Przedszkolanki mogą je umieścić na ścianach przy wejściu do sal dla dzieci w wieku trzech, czterech i pięciu lat.

Kalendarze szkolne ułatwią kontakt z rodzicami

Rodzice przychodząc po dzieci do przedszkola często bardzo się spieszą, gdyż albo wracają z pracy, albo do niej zmierzają i mają jeszcze bardzo dużo do załatwienia. W związku z tym komunikacja ze wszystkimi jest utrudniona. Dlatego dobrym pomysłem są kalendarze szkolne suchościeralne na których można umieścić informacje o zebraniach, aby wszyscy mogli się z nimi zapoznać. Oczywiście w kalendarzu przedszkolanki mogą zapisywać również jakie zajęcia dodatkowe odbywają się w danym dniu w przedszkolu. Rodzice bardzo chętnie korzystają z możliwości zapisania dzieci na dodatkowe zajęcia z gry na instrumencie czy też językowe, a przedszkola mają często bardzo szeroką ofertę. Zapisując wszystko na kalendarzu można rozplanować godziny zajęć na cały najbliższy miesiąc. Aby informacja była zawsze czytelna, zapisy z poprzedniego miesiąca można w łatwy sposób usunąć używając do tego specjalnej gąbki z magnesem, przeznaczonej do laminowanych tablic, na których pisze się markerem suchościeralnym.

Kalendarze szkolne – informacje o wystawach prac czy organizowanych imprezach

Przedszkola bardzo lubią chwalić się zdolnościami swoich podopiecznych, dlatego organizują dla rodziców wystawy prac plastycznych czy okolicznościowe teatrzyki. Zapowiedzi takich imprez mogą pojawić się w kalendarzu szkolnym na cały rok, zawieszonym na korytarzu. Nawet jeśli rodzic o nich zapomni, odbierając dziecko z przedszkola będzie mógł zerknąć, co jest zaplanowane na dany tydzień, by nie zapomnieć o ważnym dla dziecka wydarzeniu.

Dyżury przedszkolanek po godzinach zajęć zapisywane w kalendarzu

Kalendarze szkolne mogą służyć również wpisywaniu dyżurów poszczególnych przedszkolanek na dany tydzień. Często zdarza się, że przedszkola za dodatkową opłatą pozwalają na dłuższy pobyt dziecka w przedszkolu niż planowane na dany dzień zajęcia. Z tej możliwości korzystają rodzice, którzy nie mają możliwości wcześniejszego wyjścia z pracy i powierzenia dzieci na czas pracy komuś z rodziny i tych, którzy nie chcą dodatkowo opłacać opiekunki. Takie kalendarze pomagają kadrze dydaktycznej w ustaleniu grafika na dany tydzień, a także cały miesiąc. Warto korzystać ze sprawdzonych sposobów, które bez marnotrawstwa papieru pomagają organizować pracę. Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.maximat.pl/

Dudek@e-oko.com

https://orally.info/iso-9001-o-czym-nie-mozna-zapomniec/ https://beesafe.pl/porady/zniesienie-wspolwlasnosci-samochodu/ https://beesafe.pl/porady/male-tablice-rejestracyjne/