Japonia – poznaj kraj kwitnącej wiśni!

Japonia kojarzona jest przede wszystkim z tajemniczymi gejszami, które drobnym krokiem przemierzały uliczki miast i miasteczek, skromnie spuszczając oczy w dół. Obecnie gejsze również są obecne w życiu kulturalnym Japonii, jednak współcześnie są one bardziej atrakcją turystyczną. Co jeszcze zaoferuje nam piękna Japonia?

Japonia wycieczka składa się z dziesiątek wysp, które urzekną nas swoim wyjątkowym klimatem, roślinnością, zabudowaniami. Warto także poznać ich mieszkańców – są oni gościnni, przyjaźni. Podróżując przez kolejne prefektury będziemy mieli również okazję na poznawanie licznych świątyń, miejsc kultu. Japonia wycieczki jest z pewnością jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie!

Jedz ze smakiem!

Czy nie jest zastanawiające, że mijani przez nas na ulicy Japończycy są tacy smukli? Jest to zasługą przede wszystkim odpowiedniej diety, bogatej w ryby oraz roślinność morską. Moda na sushi dotarła również do Polski, jednak różnica pomiędzy tym przysmakiem tworzonym w ulicznej restauracji w Kioto i w Warszawie jest olbrzymia. Będąc w jakimkolwiek dużym mieście japońskim znajdźmy chwilę na to, aby odwiedzić niewielkie restauracje serwujące świeże sushi. Delektujmy się smakiem oraz przekonajmy się, że przysmak ten jest niezwykle pożywny… i tani!

Dudek@e-oko.com