Jakie krzesło biurowe wybrać dla pracowników?

Urządzając niewielkie biuro dla swoich pracowników każdy pracodawca powinien mieć na względzie to, że pracownikom ma być przede wszystkim wygodnie. Podczas wykonywania prac przy komputerze przez długi czas nasze ciało nie porusza się. Z czasem może to prowadzić do zastania mięśni, przykurczów. Wybranie odpowiedniego krzesła jest kluczowe do tego, aby pracownicy mogli swobodnie i skutecznie wykonywać swoją pracę.

Idealne krzesło biurowe

Krzesła biurowe znajdziemy w sklepach gdzie oferowane są meble pracownicze. Najczęściej są to klasyczne sklepy meblowe o profilu biurowym. Szukając krzesła powinniśmy wziąć pod uwagę kilka modeli i nie kierować się wyłącznie ich ceną.
Zwracajmy uwagę na budowę krzesła i jego wagę: czy jest solidnie wykonane? Czy posiada elementy, które mogą się złamać czy wygiąć? Jeśli nie mamy pewności odnośnie tworzyw warto zapytać o to sprzedawcę – udostępni on nam specyfikację produktu.

Możliwość regulacji kolejnych elementów

Wybierając konkretny model krzesła sprawdźmy, czy mamy możliwość regulowania konkretnych parametrów. Najczęściej jest to wysokość siedziska i odchylenie oparcia fotela. W przypadku samego oparcia warto również sprawdzić czy jest ono profilowane – dzięki temu nasze plecy będą miały lepszą podporę. Wiele modeli krzeseł posiada również regulowane odchylenie podłokietników. Z pewnością możliwość regulacji tych elementów sprawi, że każdy pracownik lepiej dopasuje fotel do własnych potrzeb.
Podczas wyboru fotela powinniśmy mieć baczną uwagę także na tapicerkę. Tapicerki musza być wykonywane z materiałów odpornych na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie brudu.
Tapicerki tworzone są z materiałów łączonych: syntetycznych i bawełnianych. Dzięki temu tapicerka faktycznie jest znacznie odporniejsza na uszkodzenia. W sklepach lansowane są obecnie tapicerki o grubych splotach.

Dudek@e-oko.com