Jakie drinki bezalkoholowe oferują producenci

Niektóre osoby, które chodzą na imprezy, nie mogą sięgać po drinki z alkoholem czy nawet po łagodniejsze alkohole. Mogą to być kobiety w ciąży, ale również kierowcy, którzy także mają ochotę na orzeźwienie wybranym drinkiem, ale jednocześnie muszą pamiętać o konieczności zachowania trzeźwości. Także oni mogą sięgać po gotowe drinki.

Gotowe drinki bezalkoholowe

Imprezy kojarzą się zazwyczaj z lokalami, w których zatrudnieni barmani są w stanie wyczarować prawie każdy rodzaj alkoholu. Najczęściej jednak oznacza to umiejętność przygotowania drinków z alkoholem.

Właściciele klubów i pubów, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, oferują także drinki bez alkoholu, które można pić po schłodzeniu lub też po uzupełnieniu szklanki lodem.

Drink powinien być również odpowiednio przybrany. W drinkach z dodatkiem soków owocowych będą to plasterki owoców, w przypadku bezalkoholowego mojito może to być listek mięty czy plasterek cytryny.

Najpopularniejsze smaki bezalkoholowych drinków

Zazwyczaj drinki bezalkoholowe dostępne są w kilku wybranych smakach. Ich ograniczona dostępność wynika z krótkiego okresu przechowywania, jaki mają wszystkie drinki bez alkoholu.

W sklepach i w pubach najczęściej serwowane jest bezalkoholowe mojito, które smakowo różni się niewiele od wersji z alkoholem. Podobnie smakiem nie odróżnia się pinacolada, w której pojawia się sok z ananasa i dodatek w postaci kokosa.

Inne drinki, dostępne jako drinki bez alkoholu, to m.in. różne wersje owocowych juicerów, czyli drinków, w których wykorzystuje się różne smaki soków owocowych. Niektóre z nich rekomendowane są jako alternatywa dla klasycznych napojów energetyzujących.

Jak podawać gotowe drinki bezalkoholowe

Choć drinki są dostępne w wygodnych opakowaniach o stosunkowo małej pojemności, to zwykle przed podaniem należy je dodatkowo schłodzić lub przelać do wysokich szklanek wypełnionych lodem.

Większość drinków bezalkoholowych dostępna jest w butelkach z tworzywa lub w niewielkich opakowaniach kartonowych. To od rodzaju opakowania zależy trwałość gotowego drinka. W drinkach z alkoholem to dodatek alkoholu zapewnia świeżość i trwałość napoju.

W przypadku drinków, które nie zawierają alkoholu, duże znaczenie ma nieprzezroczyste opakowanie, chroniące zawartość przed działaniem promieni słonecznych. Producenci również rekomendują przechowywanie drinków bezalkoholowych w chłodnym miejscu i z dala od dostępu do światła.

Artykuł powstał we współpracy z Bezalkoholowe.com

Dudek@e-oko.com