Jaki rodzaj monitoringu do mieszkania?

System monitoringu to bardzo dobre rozwiązanie, które zabezpiecza nasze domostwo przed nieproszonymi gośćmi. Chociaż dla niektórych to nadal zwykły kaprys, tak naprawdę kamery mogą uchronić dom przed włamaniem oraz kradzieżą. Kamery bardzo skutecznie odstraszają złodziei, którzy obawiają się, że nie zdołają poradzić sobie z takim systemem. Co ciekawe, sprzęt służący do monitoringu z roku na rok, staje się bardziej dostępny.
Na rynku można znaleźć naprawdę wiele modeli kamer, rejestratorów, obiektywów, w zasadzie tego typu sprzęt z powodzeniem można skompletować samodzielnie. Oczywiście potrzebna jest do tego, chociażby podstawowa wiedza, w innym wypadku najlepiej poprosić o pomoc specjalistów, którzy dobiorą sprzęt do naszych potrzeb.

Mimo, że jeszcze kilka lat temu, monitoring kojarzony był głównie z telewizją przemysłową i obserwowaniem hali, magazynków, biur, obecnie wielu posiadaczy nieruchomości decyduje się na taki krok, zarówno ze względów bezpieczeństwa, jak i zabezpieczenia majątku. Kamery dzielą się na analogowe, które niestety dają słaby obraz, ale dobrze sprawdzają się w przypadku słabego oświetlenia, oraz kamery cyfrowe, które daję dużo więcej możliwości i one zazwyczaj polecane są do domów czy mieszkań. Oczywiście monitoring wykorzystywany w domach/mieszkaniach, znacząco różni się od monitoringu do zastosowań profesjonalnych.

Trudno jednoznacznie stwierdzić, jaki sprzęt będzie dobrym rozwiązanie, gdyż dużo zależy od naszych potrzeb, przydatnych funkcji, przeznaczenia. Przed wyborem systemu do monitorowania, należy dobrze zaplanować rozmieszczenie kamer, trzeba zastanowić się, jakie miejsca są dla nas priorytetowe, czy obraz chcemy archiwizować, czy kamery mają być bezprzewodowe. Bardzo ważne jest także to, aby uwzględnić co ma być widoczne na obrazie – same twarze, sylwetki, samochody, tablice rejestracyjne. Nowoczesne kamery potrafią wychwycić naprawdę wiele szczegółów. Chociaż kamery IP to dużo droższe rozwiązanie, od modeli analogowych, jeżeli zależy na dobrej jakości obrazu, warto zdecydować się właśnie na takie rozwiązanie. Wybór będzie należał do nas, nie mniej jednak aby system spełniał swoją funkcję, jaką jest wykrywanie zagrożeń i zwiększanie bezpieczeństwa w mieszkaniu, warto zasięgnąć porady fachowców.
Spójrz na kamery do monitoringu.

Dudek@e-oko.com