Jak zorganizować większą imprezę w plenerze?

Impreza plenerowa to nie tylko miło spędzony czas i urozmaicenie weekendu. Takie wydarzenie to również niezawodny sposób na promocję marki, ważnej akcji społecznej lub kultury, czy choćby zwykłą sąsiedzką integrację w obrębie dzielnicy lub osiedla. O jakich elementach należy pamiętać, organizując tego rodzaju przedsięwzięcie?

Impreza zwykła czy masowa?

Na początku musimy określić, czy będzie to zwykła impreza, odbywająca się na terenie prywatnym, z ograniczonym dostępem, czy może impreza masowa, dla dużej liczby osób. W przypadku zwykłej imprezy, takiej jak np. rekreacyjny piknik sąsiedzki, wystarczy porozumienie z właścicielem terenu czy obiektu, na którym organizowane jest wydarzenie – może to być stadion, park, plac zabaw czy boisko szkolne. Jeżeli jednak przewidujemy większą ilość uczestników (powyżej 1000 osób), a impreza będzie miała charakter artystyczno-rozrywkowy lub sportowy, wówczas musimy uzyskać pozwolenie od burmistrza, wójta gminy lub prezydenta miasta. Wniosek wraz z właściwymi dokumentami należy złożyć ok. 30 dni przed planowaną imprezą. Warto pamiętać, że do obowiązków organizatora imprezy masowej należy m.in. zagwarantowanie uczestnikom bezpieczeństwa i opieki medycznej, a także odpowiednich warunków sanitarnych, spełnienie wymogów przeciwpożarowych i utrzymanie porządku w trakcie imprezy.

Jest zabawa, można tańczyć

Nawet jeżeli nasza impreza ma charakter kulinarnego festiwalu, pikniku, rodzinnego festynu czy kiermaszu rzemiosła artystycznego, warto urozmaicić ją odrobiną muzyki, najlepiej na żywo. Jeżeli dysponujemy większym budżetem, można zaprosić gwiazdę brylującą na listach przebojów. Jednak takie wydarzenie to również znakomita okazja do pokazania światu (a przynajmniej miastu czy dzielnicy) mniej znanych młodych talentów i lokalnych artystów. Jeżeli koncert na żywo nie wchodzi w grę, możemy zatrudnić dobrego DJ’a, który również dostarczy uczestnikom wrażeń muzycznych i ubarwi całą imprezę. W końcu muzyka łagodzi obyczaje, a na porządnym festynie muszą być tańce, choćby spontaniczne i nieplanowane.

Przekąski i napoje

Tańce, atrakcje, rozmowy i poznawanie nowych ludzi – to wszystko wzmaga apetyt. Dlatego na imprezie plenerowej nie powinno zabraknąć smakowitego jedzenia. Mogą to być tradycyjne polskie dania, ale możemy także wzbogacić wydarzenie o smaki kuchni świata i stworzyć ciekawy kulinarny kolaż. Jeżeli impreza jest tematyczna, jedzenie powinno w jakiś sposób nawiązywać do motywu przewodniego, jak kuchnia włoska, wegetariańska czy potrawy ze słynnych filmów. W przygotowanie potraw możemy zaangażować uczestników imprezy lub po prostu zatrudnić firmę cateringową do obsługi całego eventu. Do dań warto dopasować stosowne trunki (pod warunkiem, że impreza nie jest masowa) – w tym przypadku najlepiej zaopatrzyć się w produkty w sprawdzonej hurtowni, np. http://alkohole.eurocash.pl/oferta/. Jeżeli planujemy imprezę z alkoholem, musimy również pamiętać o pozyskaniu jednorazowej koncesji.

Dudek@e-oko.com

https://beesafe.pl/porady/samochod-z-wloch/ Elegancka kuchnia Czarna meblościanka