Jak zorganizować wesele?

Kiedy podejmiemy decyzję o tym, że chcemy zalegalizować nasz związek kolejnym etapem jest podjęcie decyzji o tym czy bierzemy ślub cywilny, czy kościelny. Kolejną kwestią do rozważań jest wesele. Wiele par marzy o tych hucznym, ale są i takie, które preferują skromną uroczystość w gronie najbliższych osób. Tematów do zastanowienia jest kilka, a czasu niewiele, bo jak wiadomo organizacją ślubu trzeba zająć się ze sporym wyprzedzeniem.

Jak zorganizować wesele?

Kiedy zapadnie już ostatecznie decyzja o tym, że planujemy wyprawić wesele następną kwestią jest znalezienie odpowiedniej sali, w której się ono odbędzie. Jak się okazuje na rynku są spore kolejki do sali weselnych, a w niektórych przypadkach trzeba czekać nawet dwa lata. W związku z powyższym, postarajmy się jak najszybciej znaleźć odpowiednią salę i w miarę możliwości szybko ją zarezerwować.

Kolejnym etapem przygotowań jest znalezienie orkiestry lub DJ’a, a także firmy cateringowej, która dostarczy posiłki na nasze wesele. W wielu przypadkach sale weselne mają w swojej ofercie również catering, w związku z czym to od nas zależy czy zdecydujemy się z niego skorzystać, czy zamówimy coś z innej firmy.

Atrakcje na weselu – co przygotować?

Poza dobrym jedzeniem, muzyką i tańcami do rana warto również zaserwować swoim gościom odrobinę rozrywki w innej formie. Jeżeli zorganizujemy sobie dobrego DJ’a, to raczej on poprowadzi w ciągu wesela kilka zabaw, oczywiście poza oczepinami.

Dodatkowo, niezwykle modna zrobiła się ostatnio fotobudka śląsk. Dla tych, którzy nie wiedzą czym jest fotobudka śląsk wyjaśniamy, że jest to miejsce do wykonywania wesołych zdjęć. Osoba, która zarządza taką fotobudką śląsk ma przygotowane różne zabawne peruki, okulary, maski i inne dodatki, które osoby robiące sobie zdjęcie zakładają na siebie. Po wykonaniu tego typu zdjęć dostajemy je od ręki w dwóch kopiach. Jedną z reguły wkleja się do księgi gości wraz z życzeniami dla pary młodej, a druga zostaje dla nas na pamiątkę.

Czy organizacja wesela jest droga?

Oczywiście wszystko zależy od tego, na co się zdecydujemy. Jeżeli wybierzemy drogą salę weselną, najlepszego DJ’a, fotografa i wiele innych dodatków, wówczas koszt wesela może osiągnąć nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Niektórym parom zależy na tym, żeby mieć wszystko co najlepsze podczas najważniejszej uroczystości w swoim życiu. Są również i tacy, które ograniczają się w tych wydatkach bardzo mocno i z wielu rzeczy rezygnują. Wszystko zależy tak naprawdę od preferencji i możliwości finansowych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://smove.pl/ – fotobudka Śląsk

Dudek@e-oko.com