Jak znaleźć odpowiednią działkę inwestycyjną?

Decydując się na zakup działki inwestycyjnej powinniśmy szczegółowo sprawdzić wiele rzeczy. Jednak często nie wiemy dokładnie, na co zwrócić uwagę. Zatem do kogo powinniśmy się zwrócić o pomoc w tej sprawie?

Pośrednik coraz bardziej popularny

Wybór działki pod inwestycję często bywa trudny. Wbrew pozorom szczególnie ciężko jest znaleźć tego typu teren zwłaszcza na obszarze, gdzie jest ich bardzo duży wybór. Przykładowo choć na Śląsku znajdziemy bardzo wiele atrakcyjnych terenów, niekoniecznie jesteśmy pewni, na który się zdecydować.

Doskonałym rozwiązaniem tego problemu jest udanie się do pośrednika. Jest to osoba, która pomoże nam w wyborze oraz zakupie działki pod inwestycję. Jednak nie możemy zapominać, iż choć tego typu usługi bardzo nam pomogą, musimy również za nie zapłacić. Stawki są bardzo zróżnicowane, jednak najczęściej pośrednicy biorą około 3% opłaty od kwoty, jaka znajduje się na akcie notarialnym.

Wyspecjalizowane firmy doskonałym sposobem na sukces

Kolejnym przykładem specjalistów, z których usług możemy skorzystać podczas poszukiwań odpowiedniej działki pod inwestycję jest wyspecjalizowana firma. Obecnie powstaje coraz więcej tego typu przedsiębiorstw, które nie tylko zajmują się poszukiwaniem nieruchomości, jednak często są ich właścicielami.

Aukcje komornicze przyniosą nam zysk

Coraz więcej przedsiębiorców nie korzysta z usług pośredników lub też przedsiębiorstw, a decyduje się na wzięcie udziału w licytacji komorniczej. Dzięki temu w bardzo atrakcyjnej cenie możemy nabyć działkę pod inwestycję. Jednak musimy pamiętać, iż jeżeli pragniemy otworzyć na niej zakład produkcyjny, musi być z dala od obszaru zabudowań.

Zakup działki inwestycyjnej z pomocą profesjonalistów nie jest trudny. Jeżeli decydujemy się na otworzenie własnej działalności gospodarczej i szukamy pod nią odpowiedniego terenu pod inwestycję, warto zdać się na specjalistów. Niestety często okazuje się, iż choć upatrzyliśmy sobie idealny teren, na skutek przepisów prawnych nie możemy otworzyć tam własnego zakładu.

Tekst powstał w oparciu o materiału udostępnione przez firmę GTB Invest – działki inwestycyjne na terenie aglomeracji śląskiej

Dudek@e-oko.com