Jak zaprojektować drzwi przesuwne do domu?

Modne ostatnio i często spotykane we wnętrzach drzwi przesuwne to nie tylko efektowny dodatek, uzupełnienie nowoczesnego wystroju pomieszczenia. To także liczne zalety praktyczne takiego rozwiązania. Skutkuje to coraz szybciej rosnącym zainteresowaniem drzwiami przesuwnymi. Jak je dobrać, aby nie być rozczarowanym?

Możliwości techniczne

Zanim przystąpimy do realizacji projektu, powinniśmy sprawdzić, czy mamy techniczne możliwości jego wykonania.
Drzwi przesuwne szklane należą do naprawdę ciężkich. Jeśli mieszkamy w starej kamienicy, może się okazać że stropy znajdują się w stanie wykluczającym takie obciążenia.
Istotne znaczenie będzie miał system, w jakim chcemy wykonać drzwi. System kasetowy będzie od nas wymagał wykonania wnęki w ścianie dla chowania otwieranego skrzydła drzwi, co może się okazać przedsięwzięciem dość czasochłonnym i kosztownym, jeśli weźmiemy pod uwagę konieczność wezwania fachowca.
Jeśli okaże się, że nie ma przeciwwskazań do wstawienia szklanych drzwi przesuwnych – możemy przejść do kolejnego etapu.

Materiały

Dobór materiałów to podstawa udanej aranżacji. Najpopularniejsze obecnie są drzwi przesuwne szklane. I nic dziwnego – szkło doskonale wygląda w każdym zestawieniu i w każdym pomieszczeniu. Jeśli weźmiemy także pod uwagę liczne możliwości barwienia, szlifowania i grawerowania szkła – mamy materiał doskonały.
Drzwi przesuwne mogą być wykonane z połączenia szkła z elementami aluminiowymi lub drewnianymi lub z samego szkła. W każdej wersji będą wyglądały pięknie.

Zdobienia

Szkło oferuje nam liczne możliwości zdobienia, od wymienionych wyżej i dość powszechnie spotykanych szlifów i grawerów, aż po barwne motywy. Wszystko to w zależności od upodobań.
Wystarczy więc wybrać wzór drzwi na stronie sklepu lub producenta, lub też samemu zaprojektować własne, unikatowe drzwi.
Warto nadmienić, że wzór powinien pasować do ogólnego charakteru pomieszczenia i być utrzymany w pasującej tonacji kolorystycznej. I tak np. nie zamawiajmy pstrokatego pejzażu do pokoju, w którym króluje drewno w różnych odcieniach.

Wymiary, system

Producent wykona dla nas drzwi na zamówienie o prawie dowolnych wymiarach. Jeśli nie jesteśmy pewni jak wymierzyć drzwi, możemy poprosić producenta także o wykonanie pomiarów.
Zamawiając drzwi należy brać pod uwagę nie tylko wielkość samego skrzydła, ale także doliczyć co najmniej taką samą powierzchnię konieczną do ich zamknięcia. Jeśli ściana,na której planujemy zamocować drzwi ma np. 4 metry długości, to zamawiane drzwi mogą mieć szerokość maksymalnie 2 metry.
Należy też wybrać system, w jakim drzwi będą się zamykały. Do wyboru mamy drzwi chowane do kasety i zsuwane na ścianę. Wybór rozwiązania będzie wpływał nie tylko na koszt realizacji, ale także na możliwość zagospodarowania miejsca na ścianie.

Drzwi przesuwne ze szkła to nie tylko drzwi, ale także niezliczone możliwości aranżacji pomieszczenia oraz niezwykle nowoczesna i atrakcyjna ozdoba. Prawidłowo zaprojektowane i zamontowane są praktyczne i wygodne w użytkowaniu.

Dudek@e-oko.com

https://beesafe.pl/porady/przeglad-auta-z-gazem/ https://anisabutt.com/parasol-grzewczy-w-przydomowym-ogrodzie/ https://sitenegaar.com/bezpieczenstwo-informacji/