Jak wybrać fotele biurowe?

Wybór odpowiednich foteli biurowych nie jest łatwą sprawą. Są one bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego wnętrza biurowego, a kupując je warto kierować się kilkoma parametrami.

Ważne parametry foteli obrotowych

Kupując fotele biurowe, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Dobry fotel obrotowy powinien spełnić wszystkie poniższe warunki:

1. Stabilność

Dobry fotel biurowy musi być stabilny, wyposażony w podstawę z co najmniej pięcioma podporami. Stabilność zapewnia również odpowiednia sztywność konstrukcji stelaża i jego masa.

2. Odpowiednie wymiary

Wymiary siedziska oraz oparcia muszą pozwalać na komfortowe korzystanie z fotela. Podparcie ciała na dużej powierzchni oparcia i siedziska fotela to mniejsze naciski i brak oznak zmęczenia w czasie pracy.

3. Regulacja wysokości

Regulacja wysokości siedziska powinna być możliwa w zakresie 400 – 500 mm od podłogi. W lepszych fotelach regulacji podlega wysunięcie siedziska i jego pochylenie.

4. Regulacja oparcia

Odpowiedni fotel obrotowy powinien mieć oparcie z regulacją wysokości oraz regulacją kąta nachylenia w zakresie 5 stopni do przodu i 30 stopni do tyłu.

5. Wyprofilowane siedzisko i oparcie

Zarówno siedzisko, jak i oparcie, muszą być odpowiednio wyprofilowane, dopasowane do naturalnego wygięcia kręgosłupa i nóg.

6. Możliwość obrotu

Fotele biurowe powinny dawać możliwość obrotu w osi pionowej o 360 stopni, a mechanizm powinien działać bez problemów.

7. Podłokietniki.

Obecność podłokietników pozwala utrzymać ręce w odpowiedniej pozycji. Podłokietniki powinny być regulowane w wielu płaszczyznach.

Wszystkie te punkty są ważne i zostały zapisane w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 1 grudnia 1998 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe. Przepisy te dotyczą firm, ale w trosce o własne zdrowie powinni przestrzegać ich wszyscy pracujący w domu.

Dudek@e-oko.com

http://passittotheleft.org/jak-wykreowac-domowe-kino-w-salonie/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/63-komoda-lazienkowa http://sigrs-gisor.org/wygodne-krzesla-do-pracy/