Jak wybierać wanny prostokątne do domowej łazienki?

Wybór odpowiedniej wanny do łazienki może w pewnych przypadkach stanowić pewien problem. Co jest najistotniejsze przy wyborze i na co należy bezwzględnie zwracać uwagę podczas kupowania?

Rodzaj wanny

Najczęściej wybierane są nadal klasyczne wanny prostokątne. W ich przypadku konieczne jest zarówno wymierzenie, czy dany rozmiar będzie odpowiedni do konkretnej łazienki oraz czy będzie ona wygodna dla użytkowników. Standardowe wymiary wanny prostokątnej to 170 x 70 centymetrów. Zazwyczaj sprawdza się ona w większości standardowych łazienek.

W przypadku mniej standardowych pomieszczeń należy zwracać na wanny, które mają asymetryczny kształt, dzięki czemu można dopasować je do konkretnych wymiarów. W bardzo dużych łazienkach o wiele lepiej natomiast sprawdzą się wanny wolnostojące, o standardowym lub okrągłym kształcie. Wanna wolnostojąca to spore wyzwanie dla projektanta wnętrz, ponieważ wymaga innego przeprowadzenia rur.

Z jakiego materiału powinna być wykonana wanna?

Po wyborze odpowiedniego kształtu wanny warto również zwrócić uwagę na materiał, z jakiego została ona wykonana. W tym przypadku nie chodzi tyko o cenę takiego produktu, ale także o jego właściwości. Wiele osób zna standardowe niegdyś wanny żeliwne. Wyróżniają się one dość dużą trwałością i dobrym przewodzeniem ciepła. Dzięki temu, że wanna szybko się nagrzewa kąpiel jest bardziej komfortowa. Obecnie jednak wiele osób nie zdecyduje się na ten materiał ze względu na cenę oraz wagę takiej wanny.

Obecnie najbardziej popularnym materiałem jest akryl. Wanna akrylowa jest lekka, a ponadto również dość szybko nagrzewa się, choć nie daje tak wysokiego komfortu podczas kąpieli jak wanna żeliwna. Z pewnością jednak warto wziąć ją pod uwagę podczas wybierania konkretnego produktu.

Ostatnią często wybieraną możliwością są wanny stalowe, pokryte emalią. Choć nie dają zbyt wysokiego komfortu w czasie kąpieli to jednak mają dość wysoką trwałość.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-prostokatne

Dodatkowe akcesoria

Nawet klasyczną prostokątną wannę można poprawić. Wiele osób zapomina o tym, że możliwe jest między innymi zamontowanie dodatkowych uchwytów, które ułatwiają zarówno wchodzenie, jak i wychodzenie z wanny. Takie rozwiązanie sprawdzi się z pewnością u osób starszych. Warto zwrócić uwagę także na możliwość zakupu prostokątnej wanny z hydromasażem.

Wybierając wannę warto zastanowić się także nad jej wyglądem w łazience. Obecnie warto zainwestować w obudowę wanny. Obudowę można wykonać za pomocą płytek lub kupić gotowe płyty do zabudowy. To drugie rozwiązanie jest wybierane coraz częściej ze względu na łatwiejszy sposób demontażu w razie potrzeby.

Dudek@e-oko.com

https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-prawo-jazdy/ https://anisabutt.com/sofa-narozna-ogrodowa-ponadczasowy-wybor-do-ogrodu/ https://nopix.pl/czy-meble-tarasowe-z-tworzywa-sztucznego-to-dobry-zakup/