Jak w prawidłowy sposób dbać o spinki do mankietów?

Mówi się o nich, że są wizytówką każdego eleganckiego i pełnego klasy mężczyzny. Chodzi oczywiście o spinki do mankietów, które aktualnie przeżywają swoją drugą młodość. Aby cieszyć się dłużej ich pięknym i efektownym wyglądem warto jest wiedzieć jak w odpowiedni sposób należy się z nimi obchodzić. Zazwyczaj wykonane są one z wysokiej jakości stali nierdzewnej bądź innych szlachetnych materiałów, dlatego też trzeba je regularnie czyścić i właściwe przechowywać. Jak to robić? O tym już za chwilę.

 

Czyszczenie spinek do mankietów

 

Niezwykle istotnym elementem dbania o spinki do mankietów jest ich umiejętne czyszczenie. Najprostszym rozwiązaniem jest powierzenie tego zadania jubilerowi, który wykorzysta do tego celu specjalistyczne preparaty. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by czynność tę wykonać samodzielnie. Jedyne czego będziesz potrzebować to woda, miękka ściereczka, szczoteczka np. do zębów lub rąk oraz delikatny preparat myjący. Oczywiście przed przystąpieniem do czyszczenia należy zwrócić uwagę na materiał z jakiego wykonane zostały spinki do mankietów. Na rynku dostać można kilkanaście modeli – od tych klasycznych ze stali szlachetnej po nowoczesne wykonane z naturalnego drewna. Dla przykładu spinki zrobione z naturalnej skóry bądź drewna powinny mieć jak najmniejszą styczność z wodą i wilgocią, z kolei spinki wykonane ze stali należy polerować jedynie przy użyciu miękkiej szmatki, najlepiej tej przeznaczonej do czyszczenia biżuterii. Więcej na stronie https://riwia.pl/spinki-do-mankietow

Przechowywanie spinek do mankietów

 

Po dokładnym wyczyszczeniu, osuszeniu i wypolerowaniu spinki należy schować. Gdzie? Wielu mężczyzn zastanawia się nad tą kwestią, w tym przypadku do wyboru mamy opakowanie, w którym to znajdowały się spinki w momencie ich zakupu bądź profesjonalne etui do przechowywania spinek do mankietów. Tego typu praktyczne dodatki przystosowane są do pomieszczenia kilku a czasami nawet i kilkunastu kompletów spinek.

Przechowywane w ten sposób spinki są skutecznie zabezpieczane przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych takich jak promieniowanie słoneczne, wilgoć, kurz, porysowania itp. Spinek do mankietów nie należy trzymać w miękkich materiałowych pokrowcach, które przepuszczają wodę. Wilgotne środowisko może bowiem negatywnie wpływać na wygląd tego rodzaju męskich akcesoriów.

 

Urządzasz sypialnię? Polecamy bloga https://adoo.pl/aranzacja-wnetrz/sypialnia/

 

O spinki do mankietów należy dbać tak samo jak o inne elementy męskiej biżuterii. Właściwa pielęgnacja oraz umiejętne przechowywanie spinek pozwolą użytkownikom  dłużej cieszyć się ich pięknym i nienagannym wyglądem.

Dudek@e-oko.com