Jak skutecznie stworzyć komfortową i funkcjonalną kuchnię?

Idealnie zaaranżowana kuchnia to pomieszczenie, w którym wszystko ma swoje miejsce, a gotowanie i przygotowywanie posiłków odbywa się płynnie. Zanim zabierzemy się do kupowania podobających się nam mebli i dodatków warto stworzyć dokładny plan oraz szkic kuchni. Jeśli nie czujemy się na siłach z pewnością bez trudu znajdziemy architekta, który stworzy dla nas taki plan w korzystnej cenie.

Powierzchnie odporne na uszkodzenia

Podstawą w kuchni jest odpowiednie zabezpieczenie ścian i podłóg przed zabrudzeniami. Producenci kafli zaoferują nam wiele interesujących rozwiązań. Kafle stanowią jeden z najchętniej stosowanych produktów zarówno na ścianach przy kuchenkach i blatach, jak i na podłodze. Kafle kuchenne posiadają nieporowatą powierzchnię, przez co nie wnika w nie brud, a ich czyszczenie jest bardzo proste. Z pewnością ucieszy także fakt, że producenci zapewniają szeroki wybór rozmiarów i kolorów kafli. Drugim, chętnie stosowanym rozwiązaniem są tapety ścieralne. Posiadają one znacznie grubszą strukturę niż tapety stosowane w innych pomieszczeniach. Ich powierzchnia dostosowana jest do zmywania.

Meble stworzone na wymiar

Szukając idealnych mebli zdecydowanie powinniśmy wybrać meble kuchenne na wymiar. Dzięki temu rozwiązaniu uda nam się wykorzystać powierzchnię pomieszczenia do maksimum. Stworzenie projektu mebli na wymiar możemy powierzyć architektom lub stolarzom, jednak wiele topowych dostawców mebli udostępnia swoim klientom proste kreatory online, dzięki którym można wykonać to zadanie samodzielnie. Pamiętajmy o tym, aby laminaty wykorzystywane do ich pokrycia były wodoodporne i przystosowane do czyszczenia wilgotnymi ściereczkami.

Zadbaj o oświetlenie

Tak samo ważne jak same meble jest dobranie odpowiedniego oświetlenia. W kuchni powinno znaleźć się oświetlenie sufitowe i punktowe, np. nad blatem roboczym czy nas kuchenką.

 

 

Dudek@e-oko.com

https://smarter-links.com/jak-pokonac-strach-przed-konmi/ http://rosequarterdevelopment.org/drzwi-zewnetrzne-bez-tajemnic/ https://tyxynk.com/jedna-z-najbardziej-oczekiwanych-gier-ostatnich-czasow/