Jak samodzielnie lakierować samochód?

Samodzielne wykonywanie mniejszych lub większych napraw to hobby wielu pasjonatów samochodów. Co więcej, jest to bardzo opłacalne hobby, ponieważ pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy na wizytach u mechaników. Pasjonaci samochodowi dbają nie tylko o kwestie techniczne, lecz również o wygląd samochodu, dlatego tak ważne jest dla nich lakierowanie.

Jak się przygotować do lakierownia samochodu?

Przede wszystkim, aby samodzielnie wylakierować którąkolwiek z części karoserii musimy zaopatrzyć się w kilka rzeczy. Oczywiście, przede wszystkim jest to lakier. Jednak zanim będzie nam potrzebny lakier, musimy zastosować któryś z dostępnych na rynku preparatów na rdzę. Tak więc musimy zaopatrzyć się również w ten właśnie preparat.

To jakiego rodzaju substancji użyjemy do walki z rdzą zależy od nas. Jest ich dosyć wiele. Wiele osób, które wykonują lakierowanie we własnym garażu, czy też przed własnym domem decyduje się na cynk w sprayu. Opinie, odnośnie cynku w sprayu są raczej dobre, a to co jest niepodważalną zaletą cynku w sprayu to łatwość, z jaką się go nakłada.

Dobór lakieru

Warto zauważyć, że oprócz tego, iż możemy kupić cynk w sprayu, możemy również nabyć lakier w sprayu. W tym przypadku jednak, głosy odnośnie jakości tego lakieru są mocno podzielone. Nie brakuje zwolenników jego używania, jednakże są i tacy, którzy twierdzą, iż jest on bardzo kiepskiej jakości, w przeciwieństwie do cynku w sprayu, który wart jest polecenia.

Należy pamiętać, iż jest wielu producentów lakierów. Dlatego też, niektóre lakiery w sprayu mogą nas zawodzić, jednakże jeśli skorzystamy z produktu innego producenta może się okazać, iż lakier w sprayu to dobre rozwiązanie. Jednakże, niezależnie od jakości, lakier w sprayu czasami po prostu jest zupełnie nieprzydatny. Ma to miejsce wtedy, gdy lakierowania potrzebuje bardzo niewielka część karoserii.

Co jeśli nie spray?

Lakierowanie, które wykonujemy sami, bez pomocy profesjonalisty, najczęściej dotyczy jakiś niewielkich rozmiarów ubytków. W takich przypadkach zastosowanie sprayu wydaje się nie mieć sensu. Warto więc kupić zwyczajny lakier, oraz mniejszy bądź większy pędzel, którym nałożymy odpowiednią ilość lakieru na karoserię.

Lakiernictwo nie jest tak proste, jak może się wydawać. Tym nie mniej, wydaje się, iż każdy jest w stanie nauczyć się lakierowania. Należy jednak mieć na uwadze, iż pierwsze lakierowanie prawdopodobnie nie będzie idealne. Warto więc pierwszy raz wykonywać je pod okiem kogoś, kto posiada większe doświadczenie w lakierowaniu.

Tekst przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez Lakiery24.com

Tags

Dudek@e-oko.com