Jak przechowywać jabłka?

Polska słynie z produkcji jabłek. Do sklepów i na eksport mogą trafić tylko owoce najwyższej jakości, spełniające wszystkie określone wymogi. Ważne jest więc, by zadbać o ich jakość na każdym etapie produkcji, również podczas przechowywania.

Dlaczego przechowywanie jest tak ważne?

Jabłka to jedne z owoców, które są dostępne w sklepach przez cały rok, a to dzięki temu, że można je naprawdę długo przechowywać. Od zbioru do znalezienia się jabłek w sklepie mija często naprawdę dużo czasu. Mimo że ich przechowywanie jest możliwe, są to owoce bardzo wrażliwe i delikatne. Mogą ulec uszkodzeniu nawet w wyniku zderzania się ze sobą, a przez uszkodzenia patogeny wnikają jeszcze szybciej powodując obniżenie jakości, a nawet niezdatność owoców do spożycia. Są również wrażliwe na warunki przechowywania. Dlatego tak ważne jest, by zadbać o ich przechowywanie i transportowanie w odpowiedni sposób, w czym pomóc mogą skrzynie na jabłka, a tym bardziej specjalne skrzyniopalety na jabłka.

Warunki przechowywania jabłek

Jabłka powinny być przechowywane w warunkach chłodniczych, przy niskim stężeniu tlenu. Temperatura powinna wynosić około 0 stopni. Należy je stale kontrolować, gdyż również podczas przechowywania narażone są na wystąpienie różnego rodzaju chorób. Trzeba jak najszybciej usuwać owoce zaatakowane przez patogeny, ponieważ te szybko się rozprzestrzeniają. Niezbędna jest również ostrożność podczas przenoszenia, przekładania czy transportu, ponieważ jabłka łatwo ulegają obiciu i uszkodzeniom.

Skrzynie i skrzyniopalety do jabłek

Z myślą o długim, a zarazem bezpiecznym przechowywaniu jabłek, stworzono specjalne skrzynie i skrzyniopalety na jabłka. Różnica między jednymi i drugimi jest taka, że skrzynie można jedynie przenosić, a skrzyniopalety są przystosowane do przewożenia na wózkach widłowych. Skrzyniopalety do jabłek najczęściej są wykonywane z drewna wysokiej jakości. Można jednak znaleźć także plastikowe. Każdy rodzaj skrzyń i skrzyniopalet do owoców posiada atesty zezwalające na kontakt z żywnością. Wszelkie skrzyniopalety i skrzynie na jabłka można ustawiać jedna na drugiej oraz łatwo przenosić czy przewieźć.

Przechowywanie jabłek w odpowiedni sposób pozwala utrzymać jabłka w najwyższej jakości oraz uniknąć zbyt dużych i niepotrzebnych strat.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.schoellerallibert.com/pl/client-cases/agriculture/skrzyniopalety-big-box-w-top-fruit/

Dudek@e-oko.com

https://www.gama-sklep.com.pl/a/399-male-kuchnie-pomysly http://susiemakessupper.com/buty-jezdzieckie-dla-amatorow-i-dla-zawodowcow/ https://banbanbook.com/nauka-jazdy-konnej-od-podstaw/