Jak odświeżyć podłogę kamienną – sekret odblasku kamienia

Lśniąca tafla kamienia, przypominająca niekiedy taflę wody jest efektem wielogodzinnej pracy, wykorzystania nowych technologii i odpowiednich związków chemicznych, które odświeżają podłogi kamienne.

Na czym polega krystalizacja kamienia

Chodzi tu o krystalizację kamienia, która w rzeczywistości jest złożonym zabiegiem z kilku czynności. Najpierw oczyszcza się posadzkę marmurową, albo granitową z brudu, potem dokonuje się szlifowania, następnie krystalizuje się kamień, który zmienia swoją strukturę powierzchni. Dzięki temu zapewnia ochronę i umożliwia pracę z powłoką ochronną.

Dalszym etapem pracy będzie polerowanie i impregnacja kamienia. Całość nadaje efektywny połysk, przywraca pierwotny blask marmuru, czy granitu. Krystalizacja pomimo swojego skomplikowania i wymaganego doświadczenia jest również czasochłonna. Podczas wykonywania tej usługi trzeba jeszcze dodatkowo zabezpieczyć powierzchnie – głównie szyby, które mogą dotykać kamienia.

Małą częścią tej usługi może być również uzupełnianie ubytków w kamieniu, które po intensywnym użytkowaniu mogą po prostu odpaść (tak jak wypadają fugi), albo się odkształcić.

 

Do zadań specjalistów należy kompleksowa krystalizacja

Żadna praca nie obejdzie się również bez powierzchownej oceny podłogi przed rozpoczęciem działania.

Zadaniem gdańskich specjalistów jest wykonanie pracy kompleksowo, a konkretnej wyceny i ustalenia harmonogramu pracy można dopiero dokonać po oględzinach obiektu.

Jedną z firm, która trudni się takimi usługami zapytaliśmy, czy oferują gwarancję na tego typu usługi. Oczywiście odpowiedzieli, że tak – każdą pracę wykonuje się na podstawie konkretnej umowy – w końcu zniszczenie posadzki było by niewybaczalnym błędem i zarazem niebotycznym kosztem.

O ile gwarancja jest standardem, to niekoniecznie zawsze usługi tego typu są wykonywanie poprawnie. Nie na darmo opisaliśmy na wstępie tego artykułu cały proces działania – są bowiem firmy, które niekiedy go skracają o kosztowne czynności, zostawiając w swoim portfelu większe sumy pieniędzy. Innym razem problem pojawia się gdy tak zwani „specjaliści” nie dysponują mechanicznym sprzętem – praca ręczna jest tu mocno niewskazana, bo jej efekt trwa krótko.

Fachowcy korzystają z odpowiednich szorowarek. Wykonane za ich pomocą szlifowanie jest kluczowe dla uzyskania długoterminowego efektu. Jakość krystalizacji jest dobra wówczas, gdy cały proces zostanie dokładnie wykonany z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu.

Dudek@e-oko.com