Jak kupić zbiornik na paliwo?

Często zaczynając swoją karierę w sektorze przemysłu czy motoryzacyjnym, nie jesteśmy świadomi tego, jak wiele spraw trzeba będzie zrozumieć i jak wiele decyzji podjąć. Jedną z takich zapomnianych rzeczy jest zabezpieczenie transportu i magazynowania paliwa, co w praktyce przekłada się na wybór odpowiedniego zbiornika na paliwo.

Czym musi charakteryzować się dany zbiornik na paliwo?

1) zbiornik dwupłaszczowy – to podstawa

Przede wszystkim do transportu i magazynowania paliwa konieczne są zbiorniki paliwowe dwupłaszczowe. Dlaczego? Otóż dopiero podwójna konstrukcja ze specjalnych stopów tworzyw sztucznych zapewnia bezpieczeństwo podczas transportu. Czym jeszcze powinien charakteryzować się taki zbiornik dwupłaszczowy?

2) certyfikaty bezpieczeństwa

No właśnie – musi on spełniać międzynarodowe normy. Sama obecność dwóch osłon nic bowiem nam nie da, jeśli będą one nieszczelne albo wykonane z kiepskiej jakości materiałów. Dlatego też należy koniecznie sprawdzić to, zanim kupimy dane zbiorniki dwupłaszczowe.

3) wygoda użytkowania

Warto jeszcze wspomnieć o tym, że taki zbiornik paliwowy dwupłaszczowy charakteryzować się musi także tym, że będzie w pełni wygodny i komfortowy podczas użytkowania. Duże znaczenie ma tutaj np. system rotacyjny, wygodne uchwyty, odpowiednie miejsca wlewu itp.

Ponadto w transporcie powinien on być specjalnie wyposażony w pewne systemy zabezpieczające dane zbiorniki dwupłaszczowe przed zsunięciem się i upadkiem. To zagrozi nie tylko przewożonej substancji i naszym finansom, ale jest również bardzo niebezpieczne dla pracowników.

4) jakość wykonania

Oczywiście także jakość wykonania powinna być odpowiednia. Pamiętajmy, że cena w przypadku tak niebezpiecznych substancji naprawdę nie powinna grać podstawowej roli podczas wyboru odpowiedniego pojemnika.

5) ekonomia

Na sam koniec trzeba jeszcze wspomnieć o tym, że dobrej jakości zbiorniki paliwowe dwupłaszczowe muszą zapewniać nam możliwość wygenerowania pewnych oszczędności. W jaki sposób? Chociażby poprzez to, że w transporcie czy w magazynowaniu zajmą możliwie jak najmniej miejsca, zaś w drodze powrotnej z kolei, po opróżnieniu ich z paliwa, będą mogły zostać złożone tak, aby jeszcze zaoszczędzić.

Na koniec pozostaje już tylko jedno pytanie – gdzie znajdziemy takie znakomite pojemniki na paliwo? Oczywiście tylko w Schoeller Allibert!

Dudek@e-oko.com