Jak dbać o zdrowie oczu?

 Wzrok jest tak ważnym zmysłem dla każdego człowieka, że każdy bez względu na wiek powinien dbać o swoje oczy. Dlatego też warto wiedzieć co robić, aby jak najdłużej cieszyć się dobrym wzrokiem.

Witamina A

Podstawą dobrego wzroku jest witamina A. Warto więc przyjmować ją wraz z pożywieniem. Bogata w witaminę A jest marchew, słodkie ziemniaki, brokuły, masło i inne. Dobrym sposobem jest również przyjmowanie tej witaminy w tabletkach jako suplement diety. 

Ochrona oczu każdego dnia

Na oczy źle wpływa promieniowanie UV, kurz i inne zanieczyszczenia krążące w powietrzu. Dlatego też tak ważne jest noszenie okularów w miejscach, w których oczy są narażone na takie niebezpieczeństwo. Oprócz tego, zbyt długie siedzenie przed komputerem może wpływać niekorzystnie na oczy. Warto więc ograniczać czas spędzony w ten sposób. Nie możemy przemęczać naszych oczów, ponieważ to może wpłynąć na pogorszenie się ich stanu. 

Regularne wizyty u okulisty

Nawet jeśli mamy wrażenie, że wszystko z naszym wzrokiem jest w porządku, to warto raz na jakiś czas wybrać się do okulisty, który stwierdzi, czy aby na pewno nic z naszymi oczami się nie dzieje. Sami z początku możemy nie widzieć zbyt dużej różnicy a wada wzroku stopniowo może nam się powiększać. Dlatego też tak ważne są wizyty kontrolne. Im szybciej zareagujemy na pogarszający się wzrok, tym większe jest prawdopodobieństwo tego, że wada nam się nie pogłębi.

Więcej porad i fachowe usługi okulistyczne znajdziesz na http://www.oftaldent.pl/okulistyka/.

Dudek@e-oko.com