Jak dbać o nasze włosy w sposób naturalny?

Naturalna pielęgnacja staje się coraz modniejsza i popularniejsza: firmy kosmetyczne prześcigają się w pomysłach na nowe, ulepszone kosmetyki, które w swoim składzie mają mniej substancji chemicznych. Wystarczy jednak wnikliwie poczytać etykiety aby przekonać się, że stare substancje chemiczne zostały zastąpione nowymi, równie groźnymi dla naszych włosów. Jak dbać o włosy bardziej ekologicznie? Oto kilka wskazówek!

Z pewnością konieczne jest zapoznanie się z ofertą konkretnych producentów – obecnie na polskim rynku działa kilkanaście firm oferujących wysokiej klasy kosmetyki naturalne, oparte na najwyższej jakości roślinach, ziołach i składnikach mineralnych. Dzięki zastosowaniu naturalnych składników możliwe będzie wyrównanie pH skóry głowy, złagodzenie niewielkich stanów zapalnych i podrażnień, unormowanie wydzielania sebum.
Warto stosować naturalne oleje i wcierki – dzięki nim znacząco poprawia się ukrwienie skóry głowy, a cebulki włosów są pobudzane do wzrostu.

Podczas wybierania grzebieni i szczotek również warto poświęcić chwilę na konkretne produkty – zdecydowanie lepszymi okażą się przedmioty wykonane z drewna lub silikonu. Pozwalają one na bezproblemowe rozczesywanie dłuższych kosmyków i jednocześnie delikatne masowanie skóry naszej głowy.

Kosmetyki z profesjonalnych hurtowni

Bez wątpienia topowa hurtownia fryzjerska zaoferuje nam wiele interesujących kosmetyków, których baza oparta jest na wyciągach z ziół leczniczych i roślin. Warto zastanowić się nad ich wykorzystaniem, gdyż naturalne składniki z pewnością poprawią wygląd naszych włosów i wspomogą ich regenerację. Warto także poszukać książek zielarskich, w których z pewnością znajdą się porady związane z samodzielnym przygotowaniem naparów oraz płukanek do włosów. Ich regularne stosowanie z pewnością wpłynie pozytywnie na stan naszej głowy.

Dudek@e-oko.com

http://o-kultury.pl/kosz-ogrodowy-kokon-wygodny-fotel-wiszacy/ zestawy tarasowe zahradne svietidla solarne