Inteligentne domy – co warto o nich wiedzieć?

Inteligentne domy to technologia coraz szerzej omawiana również w Polsce. Jeszcze kilka lat temu w kraju istniało tylko kilka firm oferujących ten rodzaj rozwiązań. Dzisiaj technologia ta przeżywa olbrzymie zainteresowanie ze strony klientów. Co warto wiedzie o domach inteligentnych? Czym są? Jak mogą pomóc nam w codziennym życiu?

Dom inteligentny dawniej i dzisiaj

Domem inteligentnym nazywamy skomplikowaną instalację składającą się współcześnie z licznych czujników i sterującego nimi urządzenia – najczęściej jest to smartfon zaopatrzony w konkretną aplikację. Czujniki montowane są przy włącznikach światła, klimatyzatorach, zaworach wody, gazu, prądu. Mogą być instalowane również przy centralnych zamkach, w garażu. Praca czujników regulowana jest poprzez aplikację – możemy zarządzać nimi zarówno będąc w domu, jak i poza nim. Istotne jest jednak połączenie z internetem. Czujniki komunikują się również między sobą radiowo lub poprzez WIFI. Dawniej systemy takie budowane były poprzez kable puszczane w ścianach – to rozwiązanie wymagało jednak ich instalację podczas budowy domu czy mieszkania lub kucia ścian.

Czujniki i dedykowane im aplikacje znajdziemy w specjalistycznych sklepach elektronicznych. Jeden z najlepszych systemów udostępnia marka Ferguson. Oferta znajduje się na stronie www.ferguson-digital.eu.

Dudek@e-oko.com

https://hexi-dump.org/czy-warto-zdecydowac-sie-na-iso-9001/ https://sseinc.org/mniej-zauwazalny-sprzet-jezdziecki/ https://2006badukleague.com/sztyblety-jezdzieckie-co-nalezy-o-nich-wiedziec/