Idealna szafa do przedpokoju – co wybrać?

Przedpokoje uważane są za przestrzeń niezwykle problematyczną. Zazwyczaj są umieszczone one w taki sposób, że nie ma tam naturalnego światła, dodatkowo niewielka powierzchnia sprawia, że bardzo ciężko jest nam dobrać konkretne meble. Na szczęście z pomocą przychodzą liczni dekoratorzy wnętrz i producenci mebli. Jakie rozwiązania okażą się najlepsze w naszych przedpokojach? Oto kilka porad!

Zanim zaczniemy rozglądać się za meblami warto krytycznym okiem spojrzeć na nasz przedpokój. Jakie są jego wady? Zazwyczaj wymieniamy brak odpowiedniego oświetlenia, zaciemnienie, liczne wnęki, niewielką powierzchnię. Kolejnym krokiem jest odpowiedzenie sobie na pytanie, jakich mebli i rozwiązań potrzebujemy w ty pomieszczeniu. Zazwyczaj przedpokoje służą do przechowywania odzieży wierzchniej, również do przechowywania butów. W tym celu konieczne jest zainstalowanie wieszaka, zakupienie odpowiedniej szafy oraz wykorzystanie konkretnych szafek na buty. Jak zmieścić się w tak niewielkim pomieszczeniu?

Szafy na wymiar i gotowe

Z pewnością najbardziej pojemny i uniwersalnym meblem okaże się elegancka szafa. Wybór jest niezwykle szeroki – znajdziemy je w sklepach meblowych stacjonarnych, licznych sklepach internetowych, ale również u prywatnych stolarzy. Obecnie szafy mogą być tworzone z płyt meblowych czy też litego drewna – materiały te różnią się od siebie ceną, wagą oraz odpornością na uszkodzenia. Warto również pamiętać o wymiarach mebla – zwróćmy uwagę na to, czy mebel optycznie nie pomniejszy całego pomieszczenia. Drugim ciekawym rozwiązaniem są szafy, których wnętrze możemy rozplanować samodzielnie – coraz więcej producentów daje nam takie możliwości. Dzięki temu możemy określić ile półek ma znaleźć się wewnątrz, czy zależy nam na dodatkowych schowkach etc.

Źródło: szafywarszawa24.pl.

Dudek@e-oko.com

http://meble.nom.pl/parasol-czy-pergola-jak-zapewnic-sobie-cien/ domowe jacuzzi pozycjonowanie stron poradnik