Grille i ogniska w ogrodzie – co wybrać?

Rozpalanie ogniska w ogrodzie to z pewnością spora frajda, szczególnie, kiedy łączymy je z opiekaniem kiełbasek czy ziemniaków. Wiele osób nie chce jednak niszczyć skrawka trawnika na ten cel. Na szczęście nie ma konieczności rezygnowania z elegancji płomienia – świetnym rozwiązaniem będą paleniska gazowe, które są nie tylko eleganckie, ale przede wszystkim bezpieczne w użytkowaniu.

Co warto wiedzieć o paleniskach gazowych do ogrodu?

Paleniska tworzone są w formie niewielkiego stolika z szerokim rantem dookoła samego źródła ognia. Zazwyczaj tworzone są z odpornego na uszkodzenia i eleganckiego drewna, np. tekowego. Takie palenisko nie generuje dymu czy iskier, przez co może być stosowane również na tarasach, także zadaszonych. Samodzielnie ustalamy wielkość płomienia. Dostępne na polskim rynku paleniska gazowe do ogrodu posiadają elektryczne zapłony ze specjalnymi systemami bezpieczeństwa. Do działania paleniska niezbędna jest butla gazowa, którą umieszcza się wewnątrz konstrukcji, aby była ona niewidoczna dla oczu.

Takie paleniska doskonale uzupełnią przestrzeń każdego ogrodu – wokół paleniska warto umieścić kilka foteli ogrodowych dla gości. Z pewnością chętnie zrelaksują się oni obok pięknego płomienia.

Klasyczne ognisko

Jeśli chcemy stworzyć w ogrodzie miejsce na klasyczne palenisko wystarczy nieco czasu. Konieczne jest wybranie miejsca z dala od krzewów i drzew. Palenisko powinno być również odgrodzone większymi kamieniami, z których tworzymy krąg. Nad paleniskiem możemy umieścić ruszt, na którym w przyszłości możemy piec kiełbaski czy inne produkty spożywcze. Takie paleniska świetnie sprawdza się również do duszonek, czyli potraw przygotowywanych w kotle nad ogniem. Warto pamiętać, aby w pobliżu paleniska znajdował się pojemnik z piaskiem, który pozwoli lepiej ugasić ogień.

Dudek@e-oko.com

https://freekatsearch.com/czy-wiesz-jak-przesuwac-sie-bezpiecznie-i-wygodnie-odkryj-skladniki-systemu-transportowego/ https://dowiedz-sie.com.pl/pierwsze-godziny-nauki-jazdy-konnej-jak-sie-przygotowac/ https://cream-browser.net/buty-jezdzieckie-dla-malych-amatorow-jazdy-konnej/