Gdzie trzymać rower?

O ile wiele mówi się o korzyściach płynących z regularnej jazdy rowerem, o tyle problem przechowywania roweru w niewielkim mieszkaniu często jest pomijany. Niestety, prawie każdy właściciel jednośladu, który mieszka w bloku, doskonale wie, że znalezienie idealnego miejsca na rower nie jest zadaniem łatwym i często wymaga nie lada kreatywności i starań.

Nie mam na to miejsca!

Nierzadko zdarza się, że wynajmując mieszkanie, nie wynajmujemy dodatkowe parkingu czy garażu. Wówczas rzeczywiście przechowywanie roweru w mieszkaniu może być problemem. Mimo że zazwyczaj niedaleko bloku znajdują się stojaki na rowery, nie jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie problemu.

W przedpokoju, kuchni czy na balkonie?

Wydaje się, że pomysł przechowywania roweru na balkonie nie jest najgorszy, jednak nie sprawdzi się on w przypadku mieszkań na parterze czy pierwszym piętrze. Mimo wszystko wstawienie stojaka na rowery na balkon jest całkiem dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza, jeżeli w mieszkaniu musimy znaleźć miejsce dla kilku jednośladów.
Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest przechowywanie rowerów na przeznaczonych do tego wieszakach. Podwieszanie jednośladów gwarantuje nam, że nie tylko nie stracimy cennych metrów kwadratowych, ale dodatkowo zyskamy bardzo interesujący element aranżacji. Można rzec – dwie pieczenie na jednym ogniu.

Rower mam, ale nie używam

Jeżeli kiedyś podkusiło Cię do zakupu roweru, ale raczej nie jest to Twoja ulubiona forma spędzania wolnego czasu, możesz się go bez problemu pozbyć a za uzyskaną gotówkę kupić coś, co sprawi więcej radości. Jeżeli jednak sprzedaż roweru nie wchodzi w grę a i tak masz pewność, że nie będziesz na nim jeździć, z powodzeniem może stać się istotnym elementem wystroju mieszkania. Co ciekawe, może on także stać się półką na książki czy wieszakiem na ubrania dzięki czemu nasze mieszkanie będzie miało niepowtarzalny charakter.
Zintegrowanie roweru z meblami to niezwykle trudne, ale warte poświęconego czasu, zadanie a jego efekt z pewnością zostanie dostrzeżony.

Tekst przygotowany we współpracy z Calus-P

Dudek@e-oko.com

https://aaron.net.pl/czy-warto-zdobyc-iso-9001/ https://aappulications.org/odpowiedni-standard-bezpieczenstwa-zywnosci/ https://piszemydlaciebie.pl/bezpieczna-jazda-konna-wybieramy-kask-jezdziecki/