Fototapety w mieszkaniach – co warto o nich wiedzieć?

Współcześnie fototapety wracają do mody. Dawniej kojarzone były wyłącznie z ogromnymi krajobrazami tyrolskich gór czy też jesiennego lasu. Takie tapety nie były specjalnie odporne na uszkodzenia ani na blaknięcie. Dodatkowo uwagę zwracało fatalne oddanie detali – kolory rozmywały się, widać było problemy z ostrością. Obecnie sytuacja diametralnie się zmieniła!

Współcześnie tworzone fototapety są przede wszystkim niezwykle trwałe. Tworzone są one na tworzywach odpornych na uszkodzenia, wnikanie brudu, wilgoci. Ich zaletą jest również to, że nie blakną pod wpływem promieniowania słonecznego. Topowi producenci oferują fototapety nie tylko do pokojów dziennych czy sypialni, ale również do kuchni czy łazienek. Ten rodzaj fototapet jest dodatkowo wzmacniany przed działaniem wilgoci czy wody, przez co na długo zachowują swój piękny wygląd.

Jakie fototapety wybrać?

Wybór fototapet jest olbrzymi – producenci grupują je kategoriami względem wzorów. Wśród nich znajdziemy fototapety inspirowane naturą, architekturą, historią, wzorami geometrycznymi, fraktalami. Dużym zainteresowaniem cieszy się fototapeta młodzieżowa, najczęściej urozmaicana znanymi postaciami z bajek, kreskówek. Fototapety dziecięce zdobione są pięknymi grafikami z książek dla dzieci.

Dudek@e-oko.com

https://materialprintshop.com/iso-obowiazek-czy-przywilej/ http://thenaacotruck.com/sklep-z-jezdzieckimi-akcesoriami-online/ https://beesafe.pl/porady/ile-trwa-kurs-na-prawo-jazdy/