Fototapety i obrazy – gdzie i jak kupować

Dekoracje ścienne wytwarzane metodą wydruku na zamówienie można kupić w wielu miejscach, ale główny kanał sprzedaży to sklepy internetowe. Zazwyczaj są to sklepy internetowe prowadzone przez drukarnie, które oferują dekoracje drukowane jako swoją dodatkową ofertę. W sprzedaży są cztery główne produkty: fototapety, obrazy, naklejki i plakaty. Fototapety i naklejki występują w kilku odmianach, w zależności od stosowanego materiału na podłoże. Wszystkie produkty to efekt wydruku na podstawie zdjęcia lub grafiki w postaci cyfrowej.

Obrazy drukowane są na płótnie lnianym ze zdjęć dostępnych w bazie lub zrobionych własnoręcznie. To bardzo ciekawa dekoracja salonu, sypialni, często widuje się kilka zdjęć z rodzinnych wojaży w holu domu.

Naklejki to wydruk na folii, a dzięki rożnym technikom mogą być wykorzystane w różny sposób – do dekoracji ściany nad zlewozmywakiem w kuchni, do dekoracji mebli i sprzętów kuchennych, naklejane na szyby drzwiowe w pokoju itd.

Jak zamawiać fototapety, obrazy i naklejki? Przede wszystkim trzeba ustalić wymiary. W przypadku naklejek jest to proste, bo wymiary są takie, jak szyba, front mebla lub drzwi lodówki. Obraz może mieć dowolne wymiary, więc trzeba wiedzieć, na której ścianie będzie wisiał. Proporcje i wielkość obrazu zdecydują o końcowym efekcie. Mając ustalone wymiary, mamy również proporcje wymiarowe, które pomocne będą w edycji zdjęcia wybranego do wydruku. Zwykle w panelu zakupowym wpisanie wymiarów przekłada się od razu na ramkę, którą możemy przesuwać po wybranym zdjęciu, powiększać i zmniejszać. Wybór zdjęcia na obraz lub naklejkę to sprawa gustu i trudno coś doradzić. Najlepiej oglądać wizualizacje lub zdjęcia z realizacji i oceniać czy nam się podoba. Jeśli tak to zamawiajmy podobne, biorąc pod uwagę warunki naszego mieszkania, wielkość pokoju i kolorystykę wystroju.

Dudek@e-oko.com

Trendy kuchnie Meble kuchenne jasne https://mastermedia.info.pl/uprawnienia-sep-mozliwosci-zawodowe-na-rynku-pracy/