Egzotyka w mieszkaniu

Podczas urlopu lubimy ruszać w egzotyczne destynacje. Miło jest odpocząć w ciepłym miejscu, w którym wszystko – kultura, tradycje, jedzenie, ludzie – jest nieco inne niż to, z czym stykamy się na co dzień. Większość z nas jest jednak w stanie wybrać się do egzotycznego kraju maksymalnie raz w roku. Możemy jednak wprowadzić do mieszkania pewne elementy kojarzące się z egzotyką, które przez cały rok będą wprowadzać nas w dobry nastrój. O jakich rzeczach mowa?

Roślinność

Ciekawą ozdobą, która chwilami może sprawić, że poczujemy się jak na wakacjach jest egzotyczna roślina. Od nas zależy, czy wybierzemy afrykańską palmę, australijskiego kaktusa czy trachycarpus fortunei – tropiart.pl – roślinę pochodzącą z Chin i Japonii.
Egzotyczne rośliny wprowadzają w mieszkanie trochę życia i przywołują miłe wspomnienia.

Obrazy

Pięknym elementem dekoracyjnym, który także może przypominać o lecie jest obraz przedstawiający rajską plażę czy inny ładny widok. Za każdym razem, kiedy na niego zerkniemy, nasz humor ulegnie poprawie. Warto więc powiesić na ścianach nawet kilka takich obrazów, najlepiej kojarzących się z miejscami, w których rzeczywiście byliśmy.

Zdjęcia

Podczas wakacji zazwyczaj robimy wiele zdjęć, aby później pomogły nam przywoływać wspomnienia. Zwykle jednak wkładamy je do albumu i kładziemy na półkę lub na dno szuflady.
Warto wykorzystać swoje autorskie zdjęcia w roli obrazów na ścianie. Fotografie wykonane samodzielnie przez nas przywołają wspomnienia jeszcze mocniej niż obrazy namalowane przez kogoś innego.
Jeśli robiliśmy zdjęcia dobrej jakości, możemy wywołać jedno z nich w dużym formacie, oprawić i powiesić na ścianie. Jeżeli ich rozdzielczość na to nie pozwala – nic straconego. Poświęćmy chwilę i przygotujmy kolaż z naszych zdjęć, na którym zamieścimy wszystkie najważniejsze i najpiękniejsze momenty wakacji.

Muzyka

Egzotyczny klimat tworzy nie tylko to, co widzimy. Wakacyjne wspomnienia może przywołać także odpowiednia muzyka.
Dla każdego będzie to coś innego, kojarzącego się z jego wakacjami. Mogą być to afrykańskie bębenki, greckie rytmy albo muzyka klasyczna, której słuchaliśmy na plaży. Będąc w egzotycznym kraju i słuchając muzyki, która nam się podoba, warto zakupić płytę, którą będziemy puszczać sobie w domowym zaciszu w miesiącach zimowych. Pomoże nam ona bardzo plastycznie przypomnieć sobie miłe chwile spędzone w egzotycznych krajach.

Wakacyjne wspomnienia można pielęgnować więc na wiele sposobów. Jednym z nich jest umieszczenie w mieszkaniu takich elementów, które będą przypominać nam o pięknych chwilach. W tej roli doskonale sprawdza się egzotyczna roślinność, obrazy i figurki przywiezione z dalekich krajów, a także te, które po prostu przedstawiają tamtejsze widoki. Świetną pamiątką są także zdjęcia, które możemy później oprawić w ramki i powiesić na ścianach. Oprócz tego, co działa na nasz wzrok, warto pobudzić też wspomnienia słuchowe, a możemy zrobić to przy pomocy odpowiedniej muzyki, która kojarzy nam się z wakacjami spędzonymi w pięknym miejscu.

Dudek@e-oko.com

https://mtsolutions.com.pl https://www.gama-sklep.com.pl/a/108-przytulna-kuchnia https://beesafe.pl/porady/wymiana-swiec-zaplonowych/