Egzotyczne wczasy poza Europą

Coraz więcej Polaków zastanawia się nad wyjazdem na wakacyjny urlop poza znane i cenione od lat kurorty. Decyzja taka podejmowana jest przede wszystkim z powodu rosnącego zagrożenia terroryzmem oraz licznymi aktami terroru w lubianych i cenionych przez turystów miejscach (Egipt, Maroko, Turcja, Tunezja).
Jakie inne kierunki mamy do wyboru?

Z pewnością dobrym rozwiązaniem jest szukanie pomocy w jednym z biur podróży. Topowe firmy oferują obecnie egzotyczne wczasy z dala od europejskich kurortów w cenach, które z pewnością pozytywnie nas zaskoczą. Wśród najczęściej wybieranych królują wczasy na Dominikanie, Seszelach, Mauritiusie i Kubie. W jaki sposób kupować wycieczki? O czym warto pamiętać?

Cena wyjazdu, ilość osób, ubezpieczenia

Podczas wizyty w biurze podróży warto przede wszystkim przedstawić nasz budżet. Okazuje się, że w niektórych biurach możliwe jest negocjowanie ceny. Wiele osób decyduje się również na zakup wycieczek typu „last minute” – wymaga to jednak możliwości spakowania się na następny dzień znalezienia się w samolocie. W przypadku planowania długoterminowego do wyboru mamy wyjazdy wypoczynkowe i wyjazdy objazdowe. Różnią się one sposobem spędzania czasu – podczas wycieczek objazdowych turyści przemieszczają się z miejsca na miejsce.
W cenie wyjazdu znajdują się: przeloty lub przejazdy do miejsca docelowego, transfery z lotniska, zakwaterowanie w wybranym wcześniej hotelu, wybrana opcja żywienia, ubezpieczenie turystyczne, opieka pilota czy rezydenta. W przypadku wczasów możliwe jest również dodatkowe wykupienie wycieczek fakultatywnych. Decydując się na ich zakupienie płacimy już na wycieczce, wprost do kieszeni pracownika biura.
Pakując się na zagraniczny wyjazd do egzotycznych krajów musimy pamiętać nie tylko o posiadaniu odpowiednich dokumentów, ale również kremów do opalania, odpowiedniej odzieży.

Dudek@e-oko.com

https://collectivemx.com https://nederland-oeso.org https://benmizrachi.com