Efektowne czapraki

Czaprak należy do elementarnych akcesoriów jeździeckich. Pełni on bardzo ważną funkcję – chroni grzbiet konia przed otarciami i pochłania pot. Dobry czaprak pomaga zatroszczyć się o zwierzę i zapewnia mu komfort. W dodatku może też oryginalnie wyglądać, zgodnie z naszymi osobistymi preferencjami estetycznymi i zgodnie z obowiązującą modą.

Czaprak najlepszej jakości

Podobnie jak derka dla konia także czaprak powinien być wykonany z porządnego materiału. Dobry czaprak dla konia charakteryzuje się tym, że świetnie absorbuje pot i nie niszczy się szybko w trakcie używania. Doskonały czaprak musi być uszyty z materiału o bardzo dużej przepuszczalności powietrza. Świetnie, gdy zrobiony jest z tkaniny, która dosyć szybko schnie.

Dobieramy czaprak pod siodło

Decydując się na dany czaprak, musimy mieć na uwadze głównie typ siodła, pod który będzie nakładany. Inny czaprak będzie stosowany pod siodło skokowe, inny pod ujeżdżeniowe.

Dobieramy czaprak do swojego stylu

Kiedy już uwzględnimy wszystkie aspekty praktyczne czapraka, można wziąć pod uwagę też jego wygląd. W tym zakresie panuje olbrzymia różnorodność. Po prostu – do koloru, do wyboru. Klasyczne czapraki czarne czy brązowe pojawiają się obok tych w najbardziej szalonych kolorach. Często też czapraki dekorowane są rozmaitymi motywami i kompozycjami tak, że przypominają małe dzieła sztuki plastycznej.

Nad wyraz elegancko prezentują się na przykład czapraki pikowane w romby. Przykładem takiego przedmiotu jest czaprak z kolekcji Eskadron Platinum, czyli Glossy Striped. Jakby stworzony zgodnie z wyobrażeniami o konnej perfekcji i wytworności. Albo – czaprak Outline od Equiline. Pikowany w ośmiokąty i dostępny w kilu wersjach kolorystycznych. Połączenie wygody i elegancji w sportowym stylu.

Dudek@e-oko.com