Druki wielkoformatowe w reklamie

Najważniejsze media reklamowe dzisiaj to internet i telewizja. Zwłaszcza internet, który wdziera się we wszystkie sfery życia, jest tym medium, które zdominował rynek reklamy. Internet umożliwia reklamę firmom z niewielkim budżetem reklamowym, w dodatku na różne sposoby. Telewizja i radio mają znacznie większy próg wejścia, dlatego wymagają większych budżetów reklamowych. To wszystko sprawia, że stare sposoby reklamy wizualnej nadal są stosowane, co więcej są na tyle skuteczne, że korzystają z nich wszystkie firmy, bez względu na obroty.

Reklama wizualna dzisiaj to nowoczesne kreacje reklamowe, a źródłem ich pochodzenia jest druk wielkoformatowy na różnych nośnikach. Format wydruku może być bardzo różny, największe są banery reklamowe o powierzchni nawet do stu metrów kwadratowych. Druk wielkoformatowy stosuje się nie tylko do banerów, ale również do szyldów, na plakaty i na billboardy. Bardzo duży rynek to reklamy drukowane na różnego rodzaju folii samoprzylepnej. Te reklamy rzucają się w oczy, ponieważ widzimy je na samochodach oraz w witrynach sklepowych. Reklamy drukowane na folii to bardzo tania i bardzo powszechna forma reklamy wizualnej.

Reklamy wizualne mogą być wieszane wszędzie, na budynku, na ogrodzeniu, rozwieszone między drzewami lub słupami. Takie metody stosuje się do bardzo dużych kreacji, natomiast do ekspozycji druków wielkoformatowych mniejszych popularne są konstrukcje reklamowe. Pozwalają one na dwustronna ekspozycję kreacji reklamowych, w miejscu do tego celu najlepszym. Konstrukcje reklamowe budowane są specjalnie pod kątem typu reklamy i jej wielkości oraz miejsca posadowienia, są to w zasadzie produkty dedykowane, wykonywane na zamówienie.

Dudek@e-oko.com

Jak zrobić stolik na laptopa LATINA NOTODO Komody do salonu Klasyczne meble łazienkowe