Drony – nie tylko do zabawy

Choć pierwotnie drony były używane przede wszystkim jako oryginalne gadżety dostarczające rozrywki, to coraz częściej filmy kręcone z wykorzystaniem dronów stanowią podstawę działań profesjonalistów z różnych branż. Tworzenie dokumentacji terenu, wykorzystanie w celu zwiększenia bezpieczeństwa osób i mienia czy sięganie po filmy z dronów przez branżę reklamową to jedynie wycinek tego, co dzięki dronom można zrobić zawodowo.

Filmy z dronów


Po drony sięga się najczęściej w kontekście tworzenia oryginalnych filmów z wesel czy innych imprez rodzinnych. W przypadku branży reklamowej filmy z dronów pozwalają na tworzenie ciekawych filmów reklamowych. Jednak atrakcyjność filmów z dronów, pokazujących różne wydarzenia czy zjawiska z wysokości, nie jest jedynym powodem, dla którego firmy chętnie sięgają po możliwość tworzenia filmowej dokumentacji z użyciem drona. Dla deweloperów drony stanowią bardzo dobre źródło informacji o ukształtowaniu terenu pod przyszłe obiekty. To dzięki zainstalowanym na dronach kamerom można tworzyć precyzyjną dokumentację.

Bezpieczeństwo i wykorzystanie przez funkcjonariuszy


Coraz częściej drony wykorzystuje się również w celu zabezpieczenia imprez masowych. Z takiego rozwiązania korzystają zarówno sami organizatorzy, którzy po zakończeniu imprezy mogą wybrać nagrane materiały wykorzystując je w celach promocyjnych, jak i służby. Dzięki dronom można bardzo szybko zlokalizować miejsce potencjalnego zagrożenia pożarowego, można również monitorować zachowanie uczestników, zapobiegając różnym zdarzeniom o charakterze kryminalnym. Od jakiegoś czasu drony wykorzystywane są także przez firmy detektywistyczne, którym pomagają w precyzyjnym określeniu miejsca, gdzie znajdują się skradzione samochody.

Warto jednak pamiętać, że przy korzystaniu z dronów w mieście należy posiadać odpowiednie zaświadczenia, wydawane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Takie ograniczenia nie dotyczą jednak terenów otwartych, gdzie korzystanie z drona może być jedynie ograniczone i nie wymaga posiadania zezwolenia.

Dudek@e-oko.com

Trendy kuchnie https://myvatn.org Meble kuchenne jasne