Drewniane meble w sypialni – jakie warto kupić?

Skompletowanie eleganckich i funkcjonalnych mebli do sypialni zajmuje kilka tygodni – wszystko przez wiele interesujących ofert topowych producentów. Aby podjąć tę decyzję nieco szybciej musimy odpowiedzieć sobie na pytania dotyczące materiałów, kolorów, ale przede wszystkim tego, jakie funkcje meble mają spełniać. Kiedy pragniemy, aby sypialnia była jednocześnie sypialnią i garderobą poza łóżkiem konieczne będą: szafa, szafki nocne, toaletka.

Drewno – odporne na uszkodzenia, działanie wilgoci

Lite drewno wydaje się być najlepszym wyborem – pomimo względnie wysokiej ceny jest ono odporne na uszkodzenia mechaniczne, wnikanie wilgoci. Producenci dbają o to, aby było ono także starannie selekcjonowane i aby do obróbki nie trafiały bele ze skazami. Drewno pozyskiwane jest z takich gatunków jak sosna, buk, dąb. Zanim jednak trafi na stoły stolarskie musi zostać dokładnie wysuszone i oczyszczone. Producenci mogą także dodatkowo lakierować, impregnować i bejcować bele drewniane. Dzięki temu możliwe jest podniesienie odporności mebla na uszkodzenia, subtelna zmiana koloru. Szeroki wybór mebli z drewna litego znajdziemy w sklepie notodo.pl.

Jakie elementy warto wziąć pod uwagę?

Meble z litego drewna tworzone są w kolekcjach – znajdziemy w nich nie tylko stabilne ramy łóżkowe, ale także przestronne szafy, komody, niewielkie szafki nocne, toaletki. Jeśli sypialnia ma być garderobą szafa okaże się dobrym zakupem. Wielu producentów umożliwia kupującym samodzielne zaprojektowanie wnętrza. Dzięki temu sami określamy ilość półek czy miejsca na wieszaki.

Dudek@e-oko.com

zobacz wiecej https://www.gama-sklep.com.pl/a/350-granatowa-kuchnia-z-drewnem Jak zrobić stolik na laptopa LATINA NOTODO