Dbanie o zęby

Piękne, białe, równe zęby to coś, o czym marzy wiele osób. Znane aktorki mogą pochwalić się tak zwanym hollywoodzkim uśmiechem. Czy jest on nieosiągalny dla przeciętnej osoby? W jaki sposób możemy dbać o uzębienie, aby było ono naszą prawdziwą ozdobą?

Szczoteczki do zębów

Absolutną podstawą, jeśli chodzi o dbanie o zęby jest ich odpowiednia higiena. Na jej czele stoi oczywiście mycie zębów. Powinniśmy to robić po każdym posiłku, a absolutnym minimum jest szczotkowanie ich dwa razy dziennie – rano i przed snem.
Ważny jest również odpowiedni dobór szczoteczki. Sami musimy sprawdzić, czy w naszym przypadku lepiej sprawdzą się twarde szczoteczki do zębów, miękkie modele czy może te średnie. Wiele użytkowników jest również bardzo zadowolonych z elektrycznych szczoteczek – niektóre modele czyszczą zęby dokładniej niż te tradycyjne.

Odpowiednia pasta

Oprócz szczoteczki firmy do zębów http://profimed.com/katalog/szczoteczki-do-zebow, do mycia przyda się również pasta. Większość dostępnych na rynku produktów zawiera fluor, który dobrze wpływa na kondycję szkliwa. Oprócz tego możemy wybierać wśród licznych wersji zapachowych. Większość past do zębów ma zapach miętowy, który odświeża oddech. Natomiast pasty dla najmłodszych zwykle są łagodniejsze, owocowe.

Nitka dentystyczna

Kolejnym akcesorium, którego nie należy się bać jest nić dentystyczna. Warto używać jej przynajmniej raz dziennie, aby wyczyścić przerwy między zębami.

Kontrole stomatologiczne

Nie zapominajmy również o kontrolach u stomatologa. Odwiedzajmy go przynajmniej dwa razy w roku. Kiedy przychodzimy do dentysty z bólem, możemy być pewni, że wizyta nie będzie należała do przyjemnych. Dlatego warto co jakiś czas kontrolować stan swojego uzębienia. To pozwoli specjaliście wyłapać nawet drobne ubytki, a nam zaoszczędzi sporo bólu, stresu i wydatków.

Wybielanie

Jeżeli nie jesteśmy zadowoleni z koloru naszych zębów, ponieważ według nas są na przykład zbyt żółte lub zbyt kremowe to możemy zdecydować się na ich wybielenie. Dobry stomatolog na pewno doradzi nam z jakiej metody najlepiej skorzystać. Zwiększenie białości naszych zębów może znacznie wpłynąć na samopoczucie czy nawet samoocenę i atrakcyjność fizyczną. Jeżeli więc naturalny kolor naszej kości znacznie odbiega od bieli, warto zastanowić się nad takim zabiegiem, który jest bezpieczny.

Warto dobrze dbać o zęby, ponieważ ich uszkodzenia często są niezwykle bolesne. Ponadto, higiena jamy ustnej wpływa również na nasze codzienne samopoczucie – czujemy się lepiej w kontaktach społecznych, jeśli mamy świeży oddech.

Dudek@e-oko.com

https://www.gama-sklep.com.pl/a/80-meble-do-biura-domowego https://lillanails.pl https://www.gama-sklep.com.pl/a/93-elegancka-kuchnia