Coś na ząb

Utrzymywanie higieny jamy ustnej jest istotne dla każdego człowieka chcącego zachować nienaganne zdrowie. Stosowanie pasty do zębów odgrywa istotną rolę w procesie dbania o uzębienie. Warto stosować pastę, która ma możliwie naturalny skład i pozwala uniknąć chorób takich jak próchnica oraz zachować olśniewającą biel zębów. Na używaniu pasty do zębów proces dbania o ich stan jednak się nie kończy. Na szczęście istnieje kilka prostych trików, pozwalających uniknąć żmudnych i bolesnych godzin spędzonych u dentysty.

Resztki pokarmu

W przestrzeni międzyzębowej gromadzi się ogromna ilość pokarmu, który jemy w ciągu dnia. Nie da się ukryć – jest to doskonała pożywka dla bakterii. Dbałość o tę przestrzeń nader często jest lekceważona przez większość przeciętnych użytkowników szczoteczki i pasty do zębów. Niewielu z nich decyduje się na codzienne używanie specjalnych nici dentystycznych. Co więcej – podjęcie takiej decyzji nie zawsze wiąże się z regularnością stosowania tej metody czyszczenia przestrzeni międzyzębowej. Rynek jest przepełniony akcesoriami dentystycznymi. Niektóre nici są dostosowane do noszenia tzw. stałego aparatu ortodontycznego, ponieważ ich końce są charakterystycznie zaostrzone. Nici stomatologicznie to znacznie wygodniejszy w codziennym użytkowaniu przedmiot, aniżeli pasta i szczoteczka. Są poręczne, lekkie, nie zajmują dużo miejsca w torebce. Trudno znaleźć wymówkę przed noszeniem ich ze sobą, a jednak nie jest to popularna praktyka. Być może warto to zmienić i stosować nici nawet po szybkim lunchu w pracy.

Superświeży oddech

Nie można zaprzeczyć, że warto pić wodę mineralną. Mówią o tym już wszyscy dietetycy i choć nie zawsze są zgodni w zakresie tego, jaka ilość wody jest korzystna dla zdrowia, sam fakt jej picia nie uchodzi za niepoprawny. Kosmetolodzy również nie odmówią wodzie korzyści, które płyną z jej picia w kwestii kondycji skóry. Nie zawsze jednak czysta woda wystarcza. Płukanie zębów podczas ich mycia jest znacznie korzystniejsze, jeżeli płuczemy specjalistycznym płynem zamiast zwykłą, bieżącą wodą. Ochrania on szkliwo i wzmacnia zęby. Warto pamiętać, że nadmiar płynu jest równie niekorzystny jak jego brak w codziennej higienie. W zupełności wystarczy, jeśli zastosujemy płyn podczas jednego mycia zębów w ciągu danego dnia. Szczególnie zaleca się, aby używać płynu do płukania zębów podczas wieczornego mycia zębów, kiedy nie planujemy już niczego jeść.

Pasty do zębów to istotny element w codziennej higienie zębów, ale nie może stanowić jedynego stosowanego środka. Przydatne są również nici stomatologiczne i płyny do płukania ust.

Artykuł zrealizowany przy współpracy z profimed.com/katalog/pasty-do-zebow.

Dudek@e-oko.com

https://samanthasmithphoto.com/jak-wybrac-optymalna-forme-kursow-angielskiego-dla-firm/ https://antonraby.com/profesjonalny-osprzet-jezdziecki-hkm-czaprak/ https://lekkie-pioro.pl/czy-jezdziectwo-jest-sportem-dla-ciebie/