Co wyróżnia narty dla kobiet?

Każdej zimy, stoki narciarskie są przepełnione ludźmi dzięki rosnącej popularności jazdy na nartach. Sport ten daje wiele przyjemności jak i korzyści dla zdrowia. Jednak aby w pełni z niego korzystać, trzeba zaopatrzyć się w niezawodne, wysokiej jakości narty, dopasowane do własnych potrzeb.

Narty dla kobiet i mężczyzn

Nie istnieje sztywny podział na narty kobiece i męskie. Rzecz w tym, że często kobiety czują się całkiem komfortowo zakładając teoretycznie męskie narty, a mężczyźni dają sobie radę w kobiecych nartach. Tym nie mniej, producenci rozróżniają narty na kobiece i męskie. Jeden z popularniejszych producentów ma więc w ofercie rossignol narty damskie, jak i męskie. Czym jednak różnią się one między sobą?

Wydaje się, że różnica tak na prawdę dotyczy przede wszystkim wymiarów nart. W przypadku rossignol nart damskich mówimy po prostu o krótszych nartach, niż w przypadku nart męskich. Wynika to rzecz jasna z tego, że przeważnie kobiety są jednak niższe od mężczyzn i o wiele mniej ważą. Tym nie mniej, oczywiście nie zawsze tak jest. Tak więc nie tyle należy kierować się nazwą danych nart, co raczej ich i własnymi wymiarami.

Ponadto, rossignol narty damskie odróżniają od nart męskich pewne szczegóły techniczne. Rozróżnienie jest także konsekwencją opinii kobiet i mężczyzn na temat najwygodniejszych dla nich nart. Innymi słowy, dla większości kobiet specyfikacja rossignol nart damskich jest po prostu optymalna.

Indywidualny dobór nart

Producenci próbują nieco ułatwić wybór nart chociażby ze względu na podział na rossignol narty damskie i narty męskie. Jednakże, tak na prawdę i tak wybór jest kwestią bardzo indywidualną. Wśród rossignol nart damskich jest bowiem bardzo wiele różnorodnych modeli, które często znacząco się różnią.

Bardzo ważną kwestią jest zwracanie uwagi na camber oraz rocker. Pierwszy termin jest określeniem zakrzywienia nart w ich środkowej części. Rocker to natomiast nic innego jak zakrzywienie czubków nart. Obecnie istnieje wyraźna tendencja do znacznego zwiększania rockera. Jednakże, nie każdemu to odpowiada.

Te dwie cechy rossignol nart damskich, jak i w zasadzie również wszystkich innych, mają wpływ na jakość jazdy i komfort jaki odczuwa się mając je na nogach. Trudno tu o jakąś uniwersalną radę, gdyż każdy w zasadzie ma nieco inne preferencje i będą mu pasowały inne narty. Warto więc pamiętać po prostu o tym, aby nie kierować się jedynie poradami narciarzy i specyfikacją techniczną danych nart, lecz dokonywać wyboru indywidualnie.

Nart na ten sezon suzkaj na stronie http://agasport.com.pl/narty-rossignol-unique-4-xelium-damskie-id-934

Dudek@e-oko.com

https://xann.pl/sitemap https://hcfsc.org/przytulny-taras-w-ogrodzie-idealne-miejsce-do-relaksu/ http://tmfportal.org/tansze-ubezpieczenie-znizki-oc-w-malzenstwie/