Co musisz wiedzieć na temat kompaktów WC?

Remont łazienki jest jednym z najtrudniejszych do przeprowadzenia i najbardziej uciążliwych. Warto więc bardzo dokładnie rozplanować wszystkie działania zanim w ogóle zabierzemy się za tę pracę. Przede wszystkim należy zastanowić się nad tym, jaki sedes zdecydujemy się zamontować w łazience. Jest to sprawa szczególnie warta przemyśleń, gdyż kompakty WC są najrzadziej wymienianym elementem. Zatem warto wziąć pod uwagę zarówno aspekty estetyczne, jak i praktyczne.

Najpopularniejsze rozwiązanie

Obecnie kompakty wc, na które decyduje się najwięcej osób, to miski podwieszane, dzięki ich estetycznemu i eleganckiemu wyglądowi. Dodatkowo zaletą tego rozwiązania jest fakt, iż jest ono bardzo łatwe w czyszczeniu i utrzymywaniu czystości. Właściciele małych łazienek doceniają również to, że ceramika wisząca optycznie powiększa pomieszczenie. Warto również podkreślić, że wiszące miski charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością a maksymalne obciążenie wynosi około 400 kg. Wadą tego rozwiązania jest jednak cena jego montażu, który jest zdecydowanie trudniejszy niż w przypadku standardowego sedesu stojącego.

Z czego są wykonane najtrwalsze kompakty WC?

Jak już zostało wspomniane, sedes jest tym elementem w każdej łazience, które wymieniamy najrzadziej. Z tego też względu zanim dokonamy zakupu wybranego przez nas modelu, warto zwrócić szczególną uwagę na materiał, z jakiego został on wykonany. Nie ulega wątpliwości, że sedes będzie dość często użytkowany, zwłaszcza w przypadku dużej rodziny, dlatego jest on bardzo mocno narażony na różnego rodzaju uszkodzenia czy zarysowania.
Warto zwrócić uwagę na to czy ceramika, z jakiej został wykonany wybrany przez nas sedes, została pokryta szkliwem zabezpieczającym. Warto również zwrócić uwagę na kolor powierzchni urządzeń, który zazwyczaj jest biały. Dostępne są jednak również inne kolory. Najlepszym rozwiązaniem jednak jest kupowanie wszystkich elementów ceramicznych u jednego producenta. W ten sposób unikniemy wrażenia chaosu i niedopasowania.

Dudek@e-oko.com

https://beesafe.pl/porady/samochod-z-francji/ https://beesafe.pl/porady/wypowiedzenie-oc-po-zlomowaniu/ https://xann.pl/sitemap