Ciekawe wnętrza tworzą nietuzinkowe dodatki!

Każdy z nas marzy o tym, aby mieszkać przytulnie, ale jednocześnie funkcjonalnie. Zazwyczaj na drodze realizacji naszych marzeń stoi kwestia finansowa. Na szczęście dekoratorzy wnętrz przekonują, że nie musimy wymieniać całego wyposażenia mieszkania, aby odmienić jego charakter. Od czego zacząć?

Z pewnością pierwszym krokiem powinno być krytyczne spojrzenie na wnętrza w których mieszkamy. Warto wyeliminować ciemne kolory – nie tylko działają na nas przygnębiająco, ale przede wszystkim optycznie zmniejszają pomieszczenia. Zmianę aranżacji wnętrz możemy zacząć w takim razie od przemalowania ścian na jasne, chłodne kolory. Dawniej istniało przekonanie, że ciepłe kolory ścian pozwolą na stworzenie komfortowych wnętrz – dzisiaj odchodzi się od tej teorii. Największym zainteresowaniem cieszą się pastele: doskonale prezentują się one w każdym wnętrzu.

Postaw na detale!

O indywidualnym charakterze każdego wnętrza świadczą konkretne dodatki. Mogą być to rodzinne fotografie, pamiątki przywiezione z dalekich podróży, regały z książkami. Ważna jest jednak odpowiednia oprawa tych elementów. W przypadku zdjęć możemy posłużyć się klasycznymi ramkami, jak również wieszać zdjęcia na specjalnych instalacjach. Zdjęcia mogą wisieć na niewidocznych żyłkach na ścianach. Możliwości jest naprawdę wiele.
Prostym i skutecznym sposobem na udekorowanie wnętrza jest wykorzystanie plakatów z cytatami motywacyjnymi czy sentencjami ze znanych filmów, książek. Doskonale wyglądają one w prostych ramkach. Możemy wieszać je na ścianach, jak również ustawiać na niewielkich półeczkach.
Innym ciekawym rozwiązaniem są małe tablice kredowe, które powiesimy w przedpokojach, pokojach dzieci czy w kuchni. Możemy zostawiać na nich krótkie wiadomości dla domowników.
Szukasz innych inspiracji? Sprawdź na http://monostudio.pl/architekt-wnetrz-krakow/.

Dudek@e-oko.com