CHCESZ OGŁASZAĆ SIĘ NA BOOKING.COM? POTRZEBUJESZ PROGRAMU HOTELOWEGO!

Generalnie osoby działające w branży hotelarskiej są zgodne co do tego, że umożliwienie rezerwacji pobytu w ich obiekcie za pośrednictwem bodaj najpopularniejszego serwisu OTA (Online Travel Agency) wyraźnie zwiększa obroty. I warto to zrobić, pomimo wysokich prowizji dla bookinga zysk z takiego ruchu jest odczuwalny.


Program hotelowy jeszcze wszystko ułatwi

Lepiej się jednak za to nie zabierać, jeśli nie dysponuje się dedykowanym oprogramowaniem hotelarskim w pełni zintegrowanym z Booking.com, takim jak chociażby NFHotel. Łatwo bowiem doprowadzić do bolesnego w skutkach overbookingu – sytuacji, w której to z winy hotelarza dwie różne rezerwacje się pokrywają. Np. jednej dokonała recepcja, ale zanim personel zaktualizował extranet do tego samego pokoju wpadła rezerwacja z internetu.
Takie ryzyko stosunkowo łatwo wyeliminować, wystarczy zastosowanie programu hotelowego z wbudowanym channel managerem. Taki CM automatycznie synchronizuje wszelkie informacje w tzw. extranecie z tym, co pokazuje się na grafiku hotelowym dla recepcji. W ekspresowym tempie, nieosiągalnym nawet dla najszybszych mistrzów klawiatury. Poza tym nie ma żadnej szansy na jakąkolwiek pomyłkę przy przepisywaniu, skoro wysyłane i odbierane są same twarde dane. To samo tyczy się m.in. ustalania cen, które spokojnie da się ustalić tylko w programie hotelowym.

Dudek@e-oko.com