Budowanie na miarę XXI wieku

Nowoczesne budownictwo dąży do łączeniu kilku cech naraz. Chcemy mieszkać ekonomicznie i ekologicznie. Szybko, funkcjonalnie i estetycznie. Budowy trwające latami to nie jest propozycja na miarę XXI wieku, kiedy to dynamika mieszkania wynika z tempa życia. Nie zakorzeniamy się tak łatwo jak dawniej na długie lata lub na całe życie w jednym miejscu. Zmieniamy częściej pracę i plany zawodowe. Wiążemy się z innymi partnerami. Zmienia się model społeczny rodziny, co sprawia, że inne są także wymagania stawiane budowaniu i samym budynkom.

Szybkie i lekkie budownictwo drewniane

Bardzo modne stały się w ostatnich czasach domy drewniane w technologii szkieletowej. Powstają one bardzo szybko, a ich budowę można rozpocząć w dowolnym okresie. Charakteryzują się świetną termoizolacyjnością. Bazują na technice skandynawskiej czy kanadyjskiej. Nowością, na którą decyduje się obecnie wiele osób, są domy robione z prefabrykatów, czyli gotowych elementów składanych w wybranym miejscu.

Budownictwo betonowe w nowoczesnym wydaniu

W przypadku wykorzystania technologii betonu przydadzą się udoskonalenia, które znacznie przyspieszają osiągnięcie końcowego efektu. Są to m.in. pompobetonowozy zaopatrzone w odpowiednie węże do przesyłu betonu. Pompy do betonu typu Putzmeister, Schwing, Stetter umożliwiają szybki transport betonu do miejsca aplikacji. Sprawia to, że wykonywanie prac związanych z betonowaniem przyspieszyło jak nigdy dotąd.

Firma Fluiconnecto proponuje swój rewelacyjny produkt w tym zakresie, czyli wąż do przesyłu betonu Concrete Pump. Odznacza się on wyjątkową odpornością na ścieranie, dobrą elastycznością i lekkością. Fluiconnecto proponuje także usługę – zakuwanie węży i przewodów hydraulicznych, przemysłowych, klimatyzacyjnych i pneumatycznych.

Dudek@e-oko.com

https://www.gama-sklep.com.pl/a/325-kuchnia-cappuccino-z-drewnem https://3az.pl https://www.gama-sklep.com.pl/a/63-komoda-lazienkowa