Ból brzucha – kiedy zgłosić się do lekarza?

Ból brzucha często dotyka każdego  z nas. Kłucie lub dokuczliwy ucisk w jamie brzusznej może wiązać się ze stresem, przejedzeniem, głodem albo przeziębieniem. Jednak czasami zwykły ból, który nie jest objawem poważnych chorób, staje się nie do zniesienia. Kiedy należy zareagować, aby uchronić się przed rozwojem ewentualnej choroby? Gdzie szukać pomocy? Sprawdź!

Niepokojące objawy

Przewlekły, intensywny ból w okolicy brzucha lub nagłe, krótkotrwałe napady bólu, wymioty, biegunki, nagła utrata masy ciała, krwawienia z dróg rodnych lub układu moczowego, wyczuwalne guzy, problemy z wypróżnianiem, podejrzenia kamicy lub żółtaczki to objawy, których nie możesz bagatelizować. Jeśli zaobserwowałeś u siebie któryś z wymienionych symptomów, powinieneś niezwłocznie skonsultować się ze specjalistą, który wykona usg jamy brzusznej Warszawa. Krótkie i bezbolesne badanie pozwoli skontrolować stan narządów wewnętrznych i wykryje problem. Ponadto,  na monitorze podłączonym do sprzętu ultrasonograficznego widać torbiele, guzy oraz zmiany charakterystyczne dla kamicy nerek czy kamicy pęcherzyka żółciowego. Ponadto, badanie USG pomaga wykryć we wczesnym stadium choroby takie jak tętniak aorty brzusznej, zapalenie trzustki, rak nerki i wątroby, zapalenie wyrostka robaczkowego i zakrzepica żył. W niektórych przypadkach, aby potwierdzić diagnozę, lekarz zleca wykonanie dodatkowych testów, na przykład markerów  nowotworowych czy biopsji.

Szybko i bezboleśnie

Badanie USG trwa około 15 minut. Właściwe badanie poprzedza dokładny wywiad lekarski, dzięki któremu lekarz może dokładnie poznać przypadek danego pacjenta. Przebieg USG jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny i nie występują żadne przeciwskazania do jego wykonania.

 

Dudek@e-oko.com

https://pobauditpanel.org/czy-jestes-dobrze-przygotowany-do-jazdy-konnej/ https://poochfest.org/toczek-do-jazdy-konnej-wygodny-kask-jezdziecki/ https://robobat-polska.pl/ktore-zimowisko-wybrac-dla-dziecka/