Biuro rachunkowe – Korzyści skorzystania z usług biura

Wielu przedsiębiorców z dolnego śląska często zastanawia się czy warto skorzystać z usług biura rachunkowego. Wybór ten często nie jest jednoznaczny, ponieważ wiąże się z przekazaniem ksiąg rachunkowych w „obce” ręce. Nie mniej jednak decyzja taka może być bardzo korzystna.

Koszt usług biura rachunkowego

W zależności od zakresu świadczonych usług biuro rachunkowe może rozliczać się z klientami w różny sposób. Pomimo tego bez względu na zakres usług wybór takiej formy prowadzenia księgowości jest zazwyczaj tańszy niż zatrudnienie własnego pracownika.

Wynika to z faktu, że prowadzenie rozliczeń księgowych wymaga specjalistycznej wiedzy, a więc koszty związane z wynagrodzeniem pracownika mogą być dość duże. Trzeba również zauważyć, że zakres zadań związanych z rachunkowością w przedsiębiorstwie czasami jest bardzo mały. Dotyczy to zwłaszcza małych firm.

Bezpieczeństwo dla firmy

Jedną z korzyści współpracy na linii firma – biuro rachunkowe jest bezpieczeństwo powierzonych zadań. Przedsiębiorca podpisując umowę o świadczenie usług ma gwarancję, że biuro rachunkowe dopełni wszelkich starań w celu poprawnego wypełniania powierzonych zadań.

W przypadku, kiedy pracownik biura popełni błąd, który może wywołać nieoczekiwane skutki, przedsiębiorca może wystąpić z roszczeniem o nienależyte wykonanie usług. Biura rachunkowe często są ubezpieczone od takich wypadków, dlatego roszczenie zazwyczaj jest spełnione.

Doradztwo i profesjonalizm

Kolejną zaletą współpracy z biurem rachunkowym jest możliwość uzyskania fachowych porad dotyczących na przykład wyboru najkorzystniejszej formy opodatkowania czy wskazówek dotyczących przekształcenia działalności w spółkę.

Poza tym należy pamiętać, że pracownicy biura rachunkowe to specjaliści z różnych dziedzin poczynając od podatków, poprzez przepisy ustawy o rachunkowości, a na doskonałej znajomości zagadnień kadrowo-płacowych kończąc. W jednym miejscu przedsiębiorca otrzymuje więc wsparcie, które wymagałoby zatrudnienia co najmniej kilku specjalistów.

Materiały do tekstu udostępniło Biuro rachunkowe Taxmentor Katowice

Dudek@e-oko.com

http://thenaacotruck.com/sklep-z-jezdzieckimi-akcesoriami-online/ https://beesafe.pl/porady/przejazd-na-czerwonym-swietle/ https://skwlegal.com.pl/niebanalne-krzesla-co-wybrac-do-salonu/