Bezpieczne korzystanie z piwa w upalne dni

Poszukując sposobów na chwilę ochłody w upalne dni, nie można pominąć polecanego złotego specyfiku, który przez wielu jest uważany za najlepszy pomysł na ugaszenie pragnienia wywołanego utratą płynów. Czy aby na pewno jest to zgodne z prawdą? Czy powinniśmy pić piwo w gorące dni?

Złoty trunek jako sposób na relaks

Nie sposób zaprzeczyć opiniom, że piwo jest specyfikiem działającym rozluźniająco i relaksująco. To właśnie dobrze uwarzony, chłodny browar był przez wieki symbolem naszej ojczyzny i głównym towarem eksportowym, który przyczynił się do popularyzacji naszego kraju w innych częściach świata. To właśnie jego pozytywny wpływ na organizm człowieka świadczył i świadczy do dnia dzisiejszego o jego wielkiej sławie i popularności. Z biegiem czasu zaczęto jednak prowadzić coraz bardziej szczegółowe badania naukowe i dowiadywano się coraz więcej o właściwościach tego lekkiego alkoholu. Jak się możemy domyślać – nie wszystkie z tych informacji mogą nas ucieszyć.

Łatwy sposób na odwodnienie

Jak wskazują liczne badania naukowe, piwo jest napojem który sprzyja utracie płynów z organizmu. Po wypiciu jednego czy dwóch kufli wzmaga się nasze pragnienie i jednocześnie jesteśmy zmuszeni do wydalenia nadmiaru płynów z naszego organizmu. To bardzo prosta droga do odwodnienia swojego organizmu. To właśnie alkohol, zawarty w piwie, jest głównym „paliwem” powodującym utratę płynów. W upalne dni powinniśmy zatem zrezygnować z tego alkoholu.

Co zamiast piwa?

Świetnym zamiennikiem, który z powodzeniem da nam ochłodę będzie odpowiednik złotego trunku, czyli piwo bezalkoholowe. Jest to coraz bardziej popularny napój, cieszący się popularnością na całym świecie. Piwo bezalkoholowe będzie bezpiecznym wyborem, który nie narazi nas na nieprzyjemne skutki skorzystania z alkoholowych zamienników. Producenci piw „0%” prześcigają się w wymyślaniu nowych smaków swoich napojów. Część z nich tworzy swoje napoje w taki sposób, aby jak najbardziej przypominały smak oryginalnego, tradycyjnego piwa. W „tropikalne” dni zapomnijmy o zwykłym piwie, który jedynie spowoduje szybkie „wysychanie” naszego organizmu. Warto zadbać o swoje zdrowie i skorzystać z bezpieczniejszych opcji, dzięki którym oszczędzimy sobie wielu nieprzyjemności zdrowotnych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Bezalkoholowe.com

Dudek@e-oko.com