Bezpieczeństwo pracowników w miejscach pracy – jak o nie dbać?

Praca w zakładach galwanicznych, petrochemicznych, zakładach farmaceutycznych czy przetwórstwa pasz to spore niebezpieczeństwo, szczególnie w przypadku, kiedy właściciele tych zakładów nie dbają o podstawowe zabezpieczenia swoich pracowników. Podstawowym elementem powinna być odpowiednia odzież ochronna – maseczki chroniące twarz, okulary wykonane z plastiku, czepki ochronne, rękawice, stroje i kombinezony ochronne. Co poza nimi możemy zrobić, aby zwiększyć komfort pracy?

Pyły, trujące gazy

W wymienionych miejscach pracy największym problemem dla pracowników są pyły i trujące gazy. Wnikają one do organizmu podczas procesu oddychania. W większości przypadków długotrwałe ich wdychanie powoduje powstawanie chorób układu oddechowego, takich jak pylica. Dodatkowo podczas długiego narażania układu oddechowego na działanie toksycznych gazów możliwe są jego poparzenia!
Rozwiązaniem problemu może być stosowanie nowoczesnych wentylatorów przemysłowych.

Wentylatory przemysłowe tworzone są zgodnie z wyśrubowanymi normami unijnymi, przez co mogą być wykorzystywane również w miejscach o trudnych warunkach, np. kopalniach. Wentylatory są odporne na wnikanie pyłu, wilgoci, odporne na uszkodzenia, działanie zmiennych temperatur. Dzięki nim możliwe jest stałe mieszanie powietrza i podnoszenie komfortu pracy.
Czytaj więcej na planetfan.pl.

Dudek@e-oko.com

https://lekkie-pioro.pl/ubezpieczenie-szkolne-bez-tajemnic/ https://benmizrachi.com https://lillanails.pl